Czytasz: Nie składamy parasolek
24.10. kolejny strajk Polek.

W 41. rocznicę islandzkiego strajku kobiet, Polki ponownie zaprotestują. Tym razem przeciwko pogardzie i przemocy, ingerencji kościoła w politykę i braku edukacji seksualnej.

3.10.2016 r. w prawie 200 miastach w Polsce i za granicą, kobiety i mężczyźni protestowali. Powstał ruch Strajku Kobiet, który nie składa parasolek!

W Katowicach kolejna demonstracja rozpocznie się w poniedziałek 24 października o godzinie 16:00 przed Pomnikiem Powstań Śląskich. O 17:00 wystartuje przemarsz, którego uczestnicy przejdą al. Korfantego, ul. Piotra Skargi, Stawową, 3 Maja i dotrą pod siedzibę regionalną PiS na Warszawskiej 6.

„Od Czarnego Poniedziałku mijają kolejne dni wypełnione pogardą polityków wobec protestujących obywatelek, nawoływaniem do przemocy wobec kobiet, newsami o kolejnych pomysłach na inicjatywy mające ograniczać nasze prawa. Dlatego nie składamy parasolek!” - argumentują organizatorki.

Osoby zainteresowane rozdystrybuowaniem ulotek i plakatów mogą od dzisiaj zgłosić się po materiały promocyjne do Drzwi Zwanych Koniem na ul. Warszawskiej 37.

Czytaj więcej