Czytasz: Nie Macierewicz a ona została wicemarszałkiem Sejmu! [aktualizacja]

Nie Macierewicz a ona została wicemarszałkiem Sejmu! [aktualizacja]

Beata Mazurek wybrana na wicemarszałka Sejmu.

Beata Mazurek z domu Cieluch(ur. 19 października 1967 w Ostrowi Mazowieckiej) – polska polityk i urzędnik, posłanka na Sejm V, VI, VII i VIIIkadencji, rzecznik prasowy partii Prawo i Sprawiedliwość oraz Klubu Parlamentarnego PiS - została wybrana na stanowisko wicemarszałka Sejmu.

Mazurek zastąpi na tym stanowisku Joachima Brudzińskiego, który został powołany na nowego szefa MSWiA.

We wniosku o powołanie nowego wicemarszałka podkreślono, że "bogate doświadczenie zawodowe i parlamentarne oraz wybitne zdolności organizacyjne" dowodzą, że Mazurek jest właściwym kandydatem do pełnienia tej funkcji.

 Ukończyła prywatne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Zmartwychwstanek w Warszawie. W 1991 uzyskała tytuł magistra socjologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Ukończyła też studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji i samorządzie terytorialnym w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz europejskiej administracji rządowej i samorządowej w Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku. Była przewodniczącą miejskiej społecznej rady do spraw osób niepełnosprawnych w Chełmie. Pracowała m.in. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Chełmie, Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Chełmie, chełmskiej delegaturze urzędu wojewódzkiego oraz w niepublicznym przedszkolu w Chełmie.

W 2002 kandydowała bez powodzenia do rady miasta Chełm z Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Grabczuka Kocham Chełm[2] (uzyskała mandat radnej w miejsce Krzysztofa Grabczuka). W 2004 z listy Prawa i Sprawiedliwości kandydowała bezskutecznie do Parlamentu Europejskiego. W 2005 została wybrana na posła V kadencji w okręgu chełmskim z wynikiem 7012 głosów. W Sejmie zasiadała w Komisji do Spraw Unii Europejskiej, Komisji Pracy, Komisji Nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach.

W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskała mandat poselski, otrzymując 15 821 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegała się o reelekcję, dostała 22 249 głosów[3]. W 2014 ponownie kandydowała do PE, nie uzyskując mandatu. W 2015 została ponownie wybrana do Sejmu, otrzymując 30 365 głosów[4].

W grudniu 2015 została rzecznikiem prasowym Klubu Parlamentarnego PiS[5], a w grudniu 2016 zastąpiła Elżbietę Witek na stanowisku rzecznika prasowego Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj więcej