Czytasz: Śmiało. Możecie to zrobić w długi weekend

Śmiało. Możecie to zrobić w długi weekend

Pojechać nad jezioro, w góry lub na wieś. Dla tych którzy zdecydowali się spędzić swój długi weekend w mieście, mamy kilka propozycji.

Przed niektórymi to aż cztery wolne dni! Miasta zadabały o to, aby mieszkańcy mieli, co robić. Są koncerty, wystawy, spektakle oraz imprezy. My przyjrzeliśmy się uważnie wszystkim propozycjom i wybraliśmy dla Was najciekawsze!

 

Domowe Melodie w Kontenerach Kultury

 

To niezwykłe trio w ciągu kilku lat mocno już odcisnęło dłonie na polskim podwórku muzycznym.  Są nietuzinkowi. Nie dbają o marketing, bo mają swoje stałe grono słuchaczy. Idą pod prąd, tworząc niebanalną muzykę i teksty. Justyna „Jucho" Chowaniak razem ze Staszkiem Czyżewskim i Kubą Dykiertem stworzyli kolorowe trio. Domowe Melodie wymieniane są jednym tchem z najpopularniejszymi obecnie artystami w naszym kraju.


SOBOTA 20:00 - 21:30
Kontenery Kultury
al. Ziętka 5, 41-500 Chorzów

 

 Dzień Ziół w Skansenie

 

Podczas imprezy odbędą się prelekcje o zdrowotnych walorach ziół m.in. o leczeniu miażdżycy czy ziołach, które przedłużają życie. Ggoście dowiedzą się czym jest neuropatia i jakie zioła można zbierać na terenie miasta. Poznają tajniki filozofii medycyny chińskiej, wykonają tradycyjne wiązanki zielne oraz zielniki. 

Na terenie skansenu będzie można również obejrzeć dawną aptekę znajdującą się w chałupie z Kaliny. Na scenie wystąpi zespół ”Maliniorze”

 ,,Zwiedzanie" Paryża na bosaka

To "podróżnicza" premiera najnowszej surrealistycznej komedii, belgijsko-kanadyjskiej pary reżyserskiej  - PARYŻ NA BOSAKA. 

Przed projekcją: "zwiedzanie" Paryża na bosaka... w holu kina Światowid!

Uporządkowane życie Fiony (Gordon) zakłóca pewnego dnia pełen rozpaczy list od mieszkającej w Paryżu 88-letniej ciotki Marthy (Riva). Fiona wskakuje w pierwszy samolot do Europy. Na miejscu odkrywa, że Martha zniknęła. W lawinie spektakularnych katastrof poznaje Doma (Abel), uprzejmego, ale nachalnego kloszarda, który nie chce jej zostawić w spokoju. Z czasem przestaje jej to przeszkadzać.

ElektrONarracje

 

To wyjątkowy festiwal, który przez kolejne sierpniowe niedzielne wieczory będzie wizualnie i dźwiękowo zaskakiwał gliwiczan. Zaproszeni do projektu twórcy, wykorzystując różne formy artystycznej ekspresji, połączą muzykę i obraz nadając im nową narrację. Za sprawą festiwalu na pl. Krakowskim ożyją komiksowe opowieści o Gliwicach, a nieme filmy zyskają współczesne dźwiękowe interpretacje.

Na każdy wieczór złożą się dwie projekcje: specjalnie przygotowana animacja komiksu oraz pokaz filmu niemego z muzyką na żywo. Twórcy wizualni z Kopaniszyn Studio ożywią wybrane komiksy z antologii “Niczego sobie. Komiksy o mieście Gliwice”, którą kilka lat temu wydało Muzeum w Gliwicach. Po projekcjach animacji będzie można zobaczyć klasyczne filmy w autorskich muzycznych aranżacjach. Za nami już pierwszy seans, kolejny rozpocznie się 13 sierpnia 2017 o godz. 21.00 na Placu Krakowskim.

Harmonogram:

Animacja komiksu: „Ballada o tym, jak zły Mansfeld swój apetyt zaspokoił” z muzyką w wykonaniu Łukasza Marciniaka
Autor komiksu: Przemysław Surma (scenariusz i rysunki)
Autorzy animacji: Kopaniszyn Studio
Projekcja filmu: „Golem”, reż. P. Wegener, C. Boese (Niemcy, 1920, 85 min.) z muzyką na żywo w wykonaniu kolektywu Marciniak/Gawroński

 

Śląski Targ Nocny vol. 3

To już trzecia edycja Śląskiego Targu Nocnego. Będzie można dobrze zjeść - będą tajskie lody, burgery i jedzenie wegetariańskie. Wszystko przy przyjemnej muzyce i dobrym filmie. 

Targ jest przeznaczony dla rodzin z dziećmi, starszych, młod

Zapraszamy całe rodziny z dziećmi, starszych, młodszych, zapalonych kinomanów, miłośników dobrej muzyki czy entuzjastów dobrego żartu. Uwierzcie nam - będzie się działo!

 

DRUGI PRZYSTANEK ŻORY - CAMP&MUSIC

Żorski Woodstock odbędzie się już w ten weekend (12 i 13 sierpnia) na terenie Parku Cegielnia. Na scenie zaprezentuje się aż 17 zespołów, a wstęp na imprezę jest darmowy. Tegorocznymi gwiazdami będą m.in. Kabanos, Ga-Ga Zielone Żabki, Chainsaw, Corruption, Underground, Materia oraz Coria – laureat nagrody Bryła Wungla 2016 (lokalna wersja Złotego Bączka). Tak jak w zeszłym roku, poza sceną będzie się sporo działo. Udostępnione zostanie bezpłatne pole namiotowe, do tego wydzielona zostanie strefa edukacyjno-rozrywkowa z warsztatami i prelekcjami.

Line-up 
Eksplozja Kolorów – scena, godzina 13.15 oraz 16.00 (w sobotę i w niedzielę)

12 sierpień (sobota)
Coria 13.00-13.45
Calladorn 14.00-14.30
BlueSet 14.45-15.15
Legion Of Wolves 15.30-16.00
The Posit 16.15-16.45
The Bad Sleep Well 17.00-17.45
Materia 18.00-19.00
Corruption 19.15-20.30
Kabanos 20.45-22.30


13 sierpień (niedziela)
A Guy Named Lou 13.00-13.30
Dance on Glass 13.45-14.30
La Familia 14.45-15.15
Fifidroki 15.30-16.15
Eternal Deformity 16.30-17.30
Chainsaw 17:45-18:45
Gaga Zielone Żabki 19.00:20.15
Underground 20.30-22.00

 

Stadion Śląski w rytmach zumby! 

 

Wszyscy sympatykcy różnych form aktywności na świeżym powietrzu powinni odwiedzić Stadion Śląski., odbędzie się tam zumba. Taneczne święto już w niedzielę 13 sierpnia. Start o godzinie 11.00. Zajęcia odbywają się na boiskach do koszykówki i siatkówki obok kortów tenisowych. Organizatorami są Multi Fitness Club Chorzów i Stadion Śląski.

LETNI OGRÓD TEATRALNY: Pięciu wspaniałych

 

Już w niedzielę o godz. 15:00 kolejne teatralne wydarzenie. Tym razem zapraszamy was do Wałbrzycha. Tam Teatr Lalki i Aktora wystawi "Pięciu wspaniałych". Spektakl opowiadający historię o Królewnie, która strzeżona przez strasznego smoka, czeka w zamkniętej wieży na swojego wybawcę. Osobliwi pod względem aparycji i intelektu rycerze próbują zdobyć serce wybranki. Z jakim skutkiem? Zrezygnowani niepowodzeniem zaprzyjaźniają się ze sobą i śpiewają o swoich słabościach. Zdeterminowana brakiem zainteresowania królewna opuszcza wieżę. Czas trwania: 55 minut. WSTĘP WOLNY. 

Noc spadających gwiazd 

Perseidy


W nocy z 12 na 13 sierpnia, już po raz trzeci przed Planetarium Śląskim spotkają się wielbiciele spadających gwiazd, by wspólnie podziwiać widowisko na niebie – rój Perseidów. Weźcie koce - zachęcają organizatorzy. Impreza w planetarium odbędzie się już po raz trzeci i rozpocznie się o 21. Obserwacji Perseidów będzie towarzyszyć komentarz astronoma, dr Jacka Czakańskiego. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a w razie niepogody Planetarium zaprosi pod sztuczne niebo na obserwację gwiazd na największym ekranie sferycznym w Polsce.


 

Czytaj więcej