Czytasz: Nie chowaj parasola
Dziś mogą wystąpić pojawić się przelotne opady deszczu oraz burze.

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, południowa oraz częściowo południowo-wschodnia znajdują się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże. Przeważająca część Polski jest w obszarze obniżonego ciśnienia, w strefie frontu chłodnego, tylko krańce zachodnie przejściowo znajdą się na skraju klina wyżu znad północnej Francji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodniejsze, polarno-morskie powietrze. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Prognoza pogody 24 maja

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem, zwłaszcza na południu i w centrum kraju. W czasie burz prognozowana wysokość opadów lokalnie do 30 mm. Temperatura maksymalna od 13 st. na północnym zachodzie, około 17 st. w centrum, do 22 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na północy Polski stopniowo zanikające. Temperatura minimalna od 6 st. na północnym wschodzie do 11 st., 12 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, przeważnie północno-zachodni.

Prognoza pogody 25 maja

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwe lokalne burze, zwłaszcza na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna przeważnie od 15 do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami, zwłaszcza na wybrzeżu oraz w rejonach burz, porywisty, północno-zachodni.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Prognozowana wysokość opadów w czasie burzy do 15 mm. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Podczas burzy porywy wiatru do 70 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, północno-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

Prognoza pogody katowice

źródło: google.com

(PAP)

Czytaj więcej