Czytasz: Nasza Kasia pojedzie na Eurowizję!

Nasza Kasia pojedzie na Eurowizję!

Kasia Moś będzie reprezentować Polskę na 62. Konkursie Piosenki Eurowizji 2017 na Ukrainie. Piosenka “Flashlight” będzie hitem?

ZDJĘCIA: Oficjalny teledysk KASI MOŚ do utworu "Flashlight".

Urodzona w Rudzie Śląskiej, wychowywała się w Bytomiu i muzykowała pod okiem ojca, Marka Mosia, dyrygenta orkiestry kameralnej AUKSO, która siedzibę ma w tyskiej Mediatece. Kasia Moś uczęszczała do szkoły muzycznej do klasy wiolonczeli i fortepianu. Ukończyła Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Kasia Moś uświetniła otwarcie naszego portalu w październiku 2016 i powaliła swoim wykonaniem piosenki śląskiego bluesmana Jana Kyksa Skrzeka “O mój Śląsku” podczas koncertu “Miasto Muzyki” w listopadzie. Miesiąc wcześniej Kasia Moś pojawiła się w magazynie dla mężczyzn "Playboy".

Cała Polska poznała ją podczas trzeciej edycji programu “Must Be the Music. Tylko muzyka.” Doszła do finału. W zeszłym roku Kasia Moś próbowała swoich sił w preselekcji do Eurowizji z piosenką “Addiction”, ubiegł ją wówczas Michał Szpak, zwycięzca innego talent show “Mam talent”. Wczoraj podczas koncertu Kasia Moś otrzymała najwięcej głosów od jury. 10 występujących artystów oceniali Alicja Węgorzewska, Maria Sadowska, Krzesimir Dębski, Robert Janowski i Włodzimierz Pawlik.

Wyniki głosowania polskiej preselekcji do Eurowizji 2017:

  • Kasia Moś „Flashlight” – 19 punktów (10 od jury, 9 od widzów)
  • Rafał Brzozowski „Sky over Europe” – 16 punktów (8 od jury, 8 od widzów)
  • Carmell „Faces” – 15 punktów (5 od jury, 10 od widzów)
  • Isabell Otrębus-Larsson „Voiceless” – 15 punktów (9 od jury, 6 od widzów)
  • Agata Nizińska „Reason” – 14 punktów (7 od jury, 7 od widzów)
  • Lanberry „Only Human” – 8 punktów (3 od jury, 5 od widzów)
  • Martin Fitch „Fight for Us” – 8 punktów (6 od jury, 2 od widzów)
  • Paulla „Chcę tam z tobą być” – 7 punktów (4 od jury, 3 od widzów)
  • Aneta Sablik „Ulalala” – 6 punktów (2 od jury, 4 od widzów)
  • Olaf Bressa „You Look Good” – 2 punktów (1 od jury, 1 od widzów)


Jedynie Paulla ze swoją piosenką “Chcę tam z tobą być” zaśpiewała po polsku, reszta artystów wybrała uniwersalny język angielski, z którym łatwiej się przebić podczas dalszych zmagań. W studiu TVP emocje towarzyszyły artystom, ale też zgromadzonej tam publiczności. Na miejscu był Paweł Lebiedziński, bloger. Jego zdaniem koncert był na wysokim poziomie - technicznym, ale przede wszystkim artystycznym.

- Wygrana Kasi Moś była zdecydowanie zasłużona, ponieważ tak jak powiedziała jurorka Marysia Sadowska, był to jedyny występ, który był kompletny od początku do końca. Mocne wizualizacje, które podkreślały idealnie mroczny charakter utworu. Kasia startowała w preselekcjach już 2 razy, więc można stwierdzić, że w jej przypadku "do trzech razy sztuka" jest prawdziwe. - stwierdził Paweł Lebiedziński, Lebio.pl.

Do trzech razy sztuka

Zwycięska piosenka “Flashlight” skomponowana przez trio - Kasię Moś, Rickarda Bonde Truumeela oraz Pete’a Barringera podbiła serca jurorów i publiczności. Kasię wsparł tata i jego zespół AUKSO, jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie. Teledysk do piosenki również nie pozostawia widza obojętnym. Za jego realizację odpowiadali od strony reżyserskiej - Maciek „Hiacenty” Malinowski, Sebastian Ledwoń i Marcin Bania.

 


kiedy finał eurowizji 2017?

Artystka pracuje teraz na drugim studyjnym albumem. Jego termin może się nieco przesunąć, ponieważ za 3 miesiące czekają ją kolejne zmagania. Najpierw półfinały 9 i 11 maja, a później jak dobrze pójdzie, na co liczymy - wielki finał 62. Konkurs Piosenki Eurowizji w Kijowie na Ukrainie. Nasi wschodni sąsiedzi będą organizować Eurowizję po raz drugi. Ten zaszczyt zapewniła im w zeszłym roku w Szwecji wygrana Jamali, reprezentantki kraju podczas konkursu piosenki w 2016 roku Swój udział w tegorocznym konkursie Eurowizji zapowiedziało 43 państw.

Czytaj więcej