Czytasz: Nasza Kasia na Eurowizji!
Kasia Moś z Rudy Śląskiej bierze udział w polskiej preselekcji do Eurowizji 2017. Pomóżmy jej wygrać eliminacje!

 
Kasia Moś postanowiła kolejny raz spróbować swoich sił w konkursie Eurowizji 2017. Tym razem z utworem „Flashlight”. Skomponowany przez Kasię Moś, Rickarda Bonde Truumeela oraz Pete’a Barringera kawałek, można brzmieniowo porównać do bondowskiego „Skyfall” Adele. Warto wspomnieć, że w piosence udziela się jedna z najlepszych w Europie Orkiestr Kameralnych AUKSO.

Reżyserią klipu zajęli się Maciek „Hiacenty” Malinowski, Sebastian Ledwoń i Marcin Bania. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Kasia Moś w Krajowych Eliminacjach wystąpiła z piosenką „Addiction. Artystka aktualnie przygotowuje materiał na swoją drugą studyjną płytę, której data premiery jeszcze nie jest znana.

WOKALISTKA Z RUDY ŚLĄSKIEJ

W listopadowym wywiadzie dla portalu Silesion.pl, Kasia przyznała, że jej serce jest teraz bliżej Tychów.

- Zarówno ja, jak i mój brat urodziliśmy się w Rudzie Śląskiej, rodzice mieli tam zaprzyjaźnionego lekarza. Przez ponad dwadzieścia lat mieszkałam w Bytomiu. Teraz jestem bliżej związana z Tychami. Rodzina taty pochodzi ze Śląska, a ojciec mamy urodził się w Mszanie Dolnej, czyli jesteśmy takim śląsko - góralskim miksem. Bardzo kocham góry, jednak najbardziej czuję się związana ze Śląskiem - to jest moja mała ojcowizna, w której czuję się najlepiej. W naszym domu na co dzień mówiło się po polsku, jednak parę razy w roku przyjeżdżała do nas babcia mojego taty, Matylda, która godała wtrącając od czasu do czasu również niemieckie słowa. Uwielbiałam sposób, w jaki mówiła. Do dzisiaj wspominamy jak latała za mną i moim bratem, krzycząc: „Wy pierońskie podciepy”.

Kasia Moś debiutowała albumem "Inspination". Współpracowała m.in. z już wspomnianą orkiestrą Aukso przy nagraniu płyty Pawła Mykietyna „Pasja Świętego Marka”, Grzechem Piotrowskim. Zagrała jedną z głównych partii w światowej prapremierze musicalu „Król Lear” Pawła Mykietyna, która odbyła się na Festiwalu Sacrum Profanum w Krakowie. Jej wokaliza do kompozycji Wojciecha Kilara trafiła do filmu Krzysztofa Zanussiego „Obce ciało”. 

Start eliminacji już w tę sobotę, 18.02 o godz. 20:30. Oglądajcie na TVP1 i głosujcie na naszą Kasię!

Czytaj więcej