Czytasz: Nastolatkowie wpadli do stawu, nie dali rady sami wydostać się z wody

Nastolatkowie wpadli do stawu, nie dali rady sami wydostać się z wody

Dwaj 17-latkowie wpadli podczas biegania do jednego ze stawów. Nie potrafili sami wydostać się z wody.

Dyżurny zabrzańskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w rejonie kompleksu leśnego przy ulicy Czołgistów w Zabrzu, dwóch nastolatków wpadło do stawu. Chłopcy nie potrafili sami wydostać się ze zbiornika. Na miejsce skierowani zostali policyjni wywiadowcy, a także zabrzańscy strażacy i karetka pogotowia. Pierwsi na miejsce dotarli strażacy, którzy wyciągnęli 17-latków na brzeg stawu.

Jak się okazało, w tym dniu chłopcy poszli pobiegać. W pewnym momencie jeden z nich poślizgnął się i wpadł do zbiornika. Kolega próbował pomóc mu wyjść. Niestety sam wpadł do wody. Niska temperatura wody i powietrza spowodowała szybkie wychłodzenie organizmów.

Nastolatkowie nie potrafili sami wyjść z wody. Na szczęście jeden z nich zdążył zaalarmować swoją matkę, która natychmiast powiadomiła służby. Nastolatkowie zostali przewiezieni do szpitala, gdzie podjęto decyzję o ich hospitalizacji. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zabrzańscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, że na terenach leśnych ciągle zalega śnieg i nie zawsze widoczne są małe zbiorniki wodne.