Czytasz: Nastolatek wyszedł ze szkoły mówiąc, że zamierza popełnić samobójstwo

Nastolatek wyszedł ze szkoły mówiąc, że zamierza popełnić samobójstwo

Władze szkoły zaalarmowały policję.

Do zdarzenia doszło w Siemianowicach Śląskich. Uczeń jednej z tamtejszych szkół opuścił budynek grożąc, że odbierze sobie życie. Do akcji wkroczyli policjanci, którzy otrzymali rysopis chłopaka i informację o tym, w którym kierunku poszedł.

Poszukiwania zaginionego ucznia prowadziły wszystkie patrole będące w tym dniu na służbie. Włączyli się do nich także policjanci z ruchu drogowego. I to właśnie oni w Chorzowie w pobliżu torowiska zobaczyli nastolatka, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się, a poszukiwany chłopak został przekazany opiekunom.

Ta historia na szczęście zakończyła się szczęśliwie, pamiętajmy jednak, że każdy sygnał o odebraniu sobie życia należy traktować poważnie i natychmiast poczynić odpowiednie kroki. Osoby, które dotknęły myśli samobójcze lub ich bliscy mogą zawsze skorzystać z dostępnych infolinii bądź skontaktować się z lekarzem. Odpowiednie leki, terapia bądź wsparcie psychologiczne zdziałają więcej niż bierność i pozostanie z problemem samemu.