Czytasz: Dzisiaj wieczorem kosmiczna transmisja

Dzisiaj wieczorem kosmiczna transmisja

To będzie pierwsza w historii transmisja na żywo z kosmosu w rozdzielczości 4K. A konkretnie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

W grudniu 2016 roku do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) dotarł ładunek w postaci kamery RED Epic Dragon. Załoga już jutro zrobi z niej użytek, przeprowadzając po raz pierwszy w historii transmisję na żywo z kosmosu w rozdzielczości 4K.

OGLĄDAJ TRANSMISJĘ Z KOSMOSU W 4K

Transmisja rozpocznie się o godzinie 19.30 naszego czasu z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oddalonej od naszej planety o ponad 400 kilometrów. 

Transmisja NASA 4K będzie okazją do przekonania się, że pomimo takiej odległości możliwe jest przesyłanie wideo w bardzo wysokiej jakości. Dodatkowo będzie można usłyszeć Peggy Whitson (astronautkę NASA) oraz Sama Blackmana (dyrektora generalnego AWS Elemental – firmy, bez której do tego wydarzenia nie mogłoby dojść).

Whitson i Blackman opowiedzą o ISS i o tym, co będzie widać podczas transmisji. Oprócz tego porozmawiają na temat zaawansowanych technologii przetwarzania obrazu oraz o tym, jaki będzie ich wpływ zarówno na naukę, jak i kinematografię.

Oczywiście, aby cieszyć się najwyższą jakością transmisji należy oglądać ją na wysokiej jakości monitorze lub telewizorze 4K, najlepiej takim, który uzyskał certyfikat UHD Premium.

źródło: www.benchmark.pl

Czytaj więcej