Czytasz: Zobacz czerwony Księżyc! [TRANSMISJA NASA LIVE]

Zobacz czerwony Księżyc! [TRANSMISJA NASA LIVE]

Oglądaj zaćmienie Księżyca w internecie na żywo.

W środę nastąpi zaćmienie Księżyca, które - ze względu na zbieg kilku okoliczności - anglojęzyczne media nazwały „Super Blue Blood Moon”. Ostatni raz na półkuli zachodniej takie zaćmienie miało miejsce ponad 150 lat temu. W Polsce będzie można dostrzec jedynie końcówkę zjawiska.

Zaćmienie Księżyca. Wysyłajcie nam swoje zdjęcia! [AKTUALIZACJA}

Krwawy Księżyc LIVE NASA. O której oglądać czerwony księżyc?

Dokładne momenty poszczególnych etapów zaćmienia 31 stycznia w czasie obowiązującym zimą w Polsce (czas środkowoeuropejski) są następujące: początek zaćmienia półcieniowego o godz. 11.51, początek zaćmienia częściowego o godz. 12.48, początek zaćmienia całkowitego o godz. 13.52, maksimum zaćmienia o godz. 14.31, koniec zaćmienia całkowitego o godz. 15.08, koniec zaćmienia częściowego o godz. 16.11, koniec zaćmienia półcieniowego o godz. 17.08.

Czerwony Księżyc NASA LIVE. Transmisja w internecie

Obserwatorzy w Polsce nie zobaczą całego przebiegu zjawiska, gdyż Księżyc zacznie wschodzić dopiero około pół godziny przed godziną siedemnastą, co oznacza, że będzie można dostrzec jedynie końcówkę zaćmienia półcieniowego. Żeby zobaczyć w środę Księżyc w kolorze czerwonym, trzeba się wybrać daleko na wschód (np. do Rosji) albo daleko na zachód (np. do Stanów Zjednoczonych).

NASA transmisja LIVE Super Blue Blood Moon - Krwawy Księżyc LIVE YOUTUBE

Można też obejrzeć transmisję LIVE w internecie (np. NASA będzie prowadzić transmisję na żywo pod adresem: https://www.nasa.gov/nasalive).

NASA Super Blue Blood Moon LIVE - transmisja NASA w internecie:

Zaćmienie Księżyca 31.01.2018 - pełnia Księżyca - czerwony Księżyc:

Czytaj więcej