Czytasz: Kongres Nauki w Katowicach – transmisja online

Kongres Nauki w Katowicach – transmisja online

Narodowy Kongres Nauki cieszy się tak olbrzymim zainteresowaniem, że brakuje już wolnych miejsc. Spotkanie będzie transmitowane w internecie.

Transmisja obrad konferencji „Ścieżki kariery akademickiej i rozwój młodej kadry naukowej” będzie dostępna 26-27 stycznia na stronie NKN: www.nkn.gov.pl

To już czwarta z cyklu konferencji mających przygotować Narodowy Kongres Nauki (NKN), na którym we wrześniu br. w Krakowie przedstawiona będzie nowa ustawa o szkolnictwie wyższym i inne rozwiązania tworzące wspólnie fundament dla nauki polskiej na następne dziesięciolecia.
 
Mimo podniesienia limitu miejsc z 450 do 550 (nie licząc zaproszonych gości) miejsc i tak zabrakło - informuje MNiSW.
 
Katowicka konferencja jest jedną z najważniejszych, ponieważ omawiane na niej zagadnienia odnoszą się do około ćwierci przepisów nowej ustawy.
 
Dyskutowane będą między innymi nowe rozwiązania dotyczące doktoratów, takie jak szkoły doktorskie, które mają przeciwdziałać obserwowanemu od wielu lat obniżeniu się poziomu tego stopnia naukowego, uprawnienia do nadawania stopni naukowych, utrzymanie bądź zniesienie habilitacji.

Goście będą dyskutować również o różnych ścieżkach kariery naukowej na przykładach z innych krajów europejskich: Holandii, Niemiec i Włoch oraz na temat wyzwań etycznych związanych z pracą naukową. Jedna z sesji dotyczyć będzie też równości szans i płci w karierze akademickiej.
 
Sesje równoległe o godz. 17.30 pierwszego dnia konferencji i o 12.00 drugiego dnia - nie będą transmitowane. Konferencje poprzedzające Narodowy Kongres Nauki odbyły się już w Rzeszowie, Toruniu i Wrocławiu. Kolejne organizowane będą m.in. w Poznaniu, Lublinie, Warszawie, Gdańsku, Łodzi.
 

Czytaj więcej