Czytasz: Napadli na nastolatka. Poznajesz ich?

Napadli na nastolatka. Poznajesz ich?

Policjanci ustalają tożsamość i poszukują mężczyzn, którzy są podejrzewani o dokonanie rozboju. Sprawcy w bramie przy ulicy Opolskiej zaatakowali 17-latka.

Sprawcy pobili nastolatka i zabrali mu pieniądze, a następnie uciekli. Policja za zgodą prokuratury publikuje wizerunki mężczyzn.


Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu VI Policji w Katowicach ustalają tożsamość i poszukują mężczyzn, którzy są podejrzewani o dokonanie rozboju  w Katowicach przy ulicy Opolskiej.

Do tego zdarzenia doszło 29 lipca 2017 roku tuż po północy. Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawcy na ulicy Staromiejskiej zapytali młodego mieszkańca Katowic jak dojść do jednego z lokali przy ulicy Opolskiej. 17-latek powiedział, że idzie w tamtym kierunku i może im pokazać, jak tam dojść. W pewnym momencie  na ulicy Opolskiej, w bramie, zaatakowali 17-latka. Pobili go i zabrali mu pieniądze, a następnie uciekli. Na szczęście młody mieszkaniec Katowic nie odniósł poważnych obrażeń. Powiadomił o wszystkim policjantów. 

Zobacz wideo z monitoringu: 

Wizerunek sprawców został zarejestrowany przez kamery monitoringu. Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VI w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Północ w Katowicach. 

Wszystkie osoby, które posiadają informacje mogące pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzn widocznych na nagraniu i zdjęciach lub były świadkami tego zdarzenia, proszeni są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji VI w Katowicach pod numerem całodobowo  tel. 32 200 3850, 32 200 2555,32 200 3879 lub 112, email kp6@katowice.ka.policja.gov.pl.

Policja gwarantuje anonimowość.

Czytaj więcej