Czytasz: Napadli na bankomat, pieniędzy nie zabrali

Napadli na bankomat, pieniędzy nie zabrali

Sprawcy wysadzili bankomat w Żorach. Teraz szuka ich Policja.

W czwartek doszło do nieudanej próby kradzieży pieniędzy z bankomatu na osiedlu Sikorskiego w Żorach. Przez wiele godzin na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza, pirotechnicy oraz służbowy pies tropiący. Sprawców, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia z pustymi rękami szukają teraz miejscowi kryminalni.

Dzisiaj nad ranem oficer dyżurny żorskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wybuchu na osiedlu Sikorskiego. Na miejsce natychmiast skierował patrol, który zastał tam zgłaszającego mężczyznę. Z jego relacji wynikało, że kiedy przejeżdżał pobliską ulicą rowerem usłyszał nagle huk, a następnie dźwięk alarmu dochodzącego z pobliskiego bankomatu.

Jak się okazało sprawcy próbowali włamać się do bankomatu wysadzając go. Pomimo, że zniszczyli urządzenie nie zdołali wydobyć z niego kasetki z pieniędzmi. Zbiegli tuż po tym, jak potężny huk rozległ się na osiedlu.

Po zgłoszeniu policjanci zabezpieczyli teren wokół bankomatu, sprowadzili grupę dochodzeniowo-śledczą, katowickich pirotechników oraz tropiącego psa służbowego i rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Czytaj więcej