Czytasz: Napadli na bank z bronią w ręku [ZDJĘCIA i WIDEO]

Napadli na bank z bronią w ręku [ZDJĘCIA i WIDEO]

Policjanci z Katowic poszukują sprawców napadu na bank.

Policjanci z Katowic poszukują sprawców napadu na bank. Dwóch mężczyzn weszło do placówki bankowej na os. Tysiaclecia i przedmiotami przypominającymi broń sterroryzowali personel, żądając wydania pieniędzy. Po kradzieży napastnicy uciekli. Policja publikuje nagrania z kamer monitoringu, które zarejestrowały zdarzenie oraz sprawców. Wszystkie osoby posiadające jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt z katowickimi stróżami prawa lub z najbliższą jednostką policji.

Do zdarzenia doszło we wtorek kilka minut po godzinie 9:00. Policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny oraz przesłuchała świadków. Na miejsce skierowano również przewodnika z psem. Zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu. Obecnie policjanci prowadzą czynności nie tylko procesowe, ale i operacyjne, aby ustalić tożsamość i zatrzymać sprawców napadu. Za rozbój grozi im do 12 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP Katowice. Wszystkie osoby posiadające informacje na temat napadu lub przestępców, których wizerunki zarejestrowały kamery, prosimy o kontakt z policjantami. 

Czytaj więcej