Czytasz: Napad w Zabrzu. Aktualizacja
- Było słychać strzały - informują nas Czytelnicy.

AKTUALIZACJA 

Jak poinformowała w poniedziałek, 25 września br. Agnieszka Żyłka, rzeczniczka zabrzańskiej policji, mężczyzna, który napadł na placówkę handlową przy ul. Frycza Modrzewskiego w Zabrzu, decyzją sądu został aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Sprawca terroryzował personel placówek nożem i kradł gotówkę. Nikt w trakcie napadów nie ucierpiał. 

34-latek został zatrzymany na gorącym uczynku, kiedy tuż po napadzie opuszczał sklep. Podejrzanie zachowującego się mężczyznę, zauważyło policyjne małżeństwo, które wracało po służbie do domu. Natychmiast powiadomili dyżurnego zabrzańskiej jednostki, który skierował na miejsce kolejnych policjantów. Mężczyzna był bardzo zaskoczony w chwili zatrzymanaia -  na głowie ciągle miał kominiarkę, a w rękach nóż i skradzioną gotówkę. 

Zatrzymany został osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie czynności przyznał się do dwóch kolejnych napadów, których dokonał kilka dni wcześniej. Używając noża sterroryzował personel sklepu spożywczego, a także pracownice zakładu jubilerskiego i skradł gotówkę. 34-latek wcześniej był już karany za rozbój, pobicie, podrobienie dokumentu, a także trzykrotną jazdę w stanie nietrzeźwości. 

Sprawa ciągle jest w toku, mężczyzna jest bowiem podejrzany o udział w innych przestępstwach. Świadkowie ostatniego zajścia twierdzili, że słyszeli strzały. Rzeczniczka policji utrzymuje jednak, że policjanci nie używali broni.

Wcześniej pisaliśmy 

Do napadu doszło w piątek ok. godz. 14:30. Mężczyzna wszedł do sklepu i sterroryzował sprzedawcę znajdującego się w sklepie.

Groził mu nożem i żądał wydania gotówki z kasy, w której znajdowało się ponad 250 zł. Na miejscu interweniowali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego policji. 

Jak informuje nas oficer prasowy KMP w Zabrzu, zatrzymany sprawca jest również podejrzany o udział w innych przestępstwach tego typu. Przez cały weekend policjanci będą przeprowadzać czynności w związku z tą sprawą. Po przesłuchaniu mężczyzna, odpowiedzialny za napad, będzie doprowadzony do prokuratury.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 14:30 w piątek. Zamaskowany mężczyzna napadł na placówkę handlową przy ul. Frycza Modrzewskiego w Zabrzu.

Będący w tamtym rejonie funkcjonariusze z wydziału kryminalnego złapali mężczyznę na gorącym uczynku. Z pierwszych informacji, jakie udało nam się uzyskać, wynika, że mężczyzna wszedł do sklepu z nożem. Kryminalni, którzy bardzo szybko pojawili się na miejscu, zatrzymali go przy użyciu środków przymusu bezpośredniego.

Na miejscu zdarzenia cały czas trwają czynności, policja zabezpiecza sklep.

O zdarzeniu dowiedzieliśmy się od Czytelników, którzy przesłali nam zdjęcia i informacje na kontakt@silesion.pl. Świadkowie interwencji informują, że na ul. Ofiar Katynia podczas akcji było słychać strzały. Policja nie potwierdziła tych informacji.  

Czytaj więcej