Czytasz: Największy na Śląsku zlot Food Trucków!

Największy na Śląsku zlot Food Trucków!

3 dni, 3 kuchnie świata i 50 wozów z jedzeniem – dziś ostatnia szansa na skorzystanie.

Przyzwyczailiśmy się do comiesięcznych zlotów Food Trucków na katowickim rynku. Pierwszy raz w tym roku, wozy z jedzeniem pojawiły się pod Stadionem w Parku Śląskim.

To największy w regionie zlot samochodów serwujących jedzenie.

Odbywa się od 16 do 18 marca. Pierwszy dzień to szereg atrakcji dla miłośników burgerów. W programie był konkurs na najsmaczniejszego burgera, pokaz kulinarny przygotowany przez finalistów Hells Kitchen. Wydarzenie zakończył koncert zespołu Hertz Klekot.

Sobota była dniem kuchni międzynarodowej. Można było zjeśćwłoski przysmak serwowany z Pizza Trucka, był pokaz przygotowania lodów tajskich oraz prezentacja najostrzejszych sosów kuchni meksykańskiej. W programie także warsztaty Montownia Smaku dla najmłodszych. Na zakończenie występy grup Między słowami i Silesian Brass Quartet.

Słodka niedziela upłynie pod znakiem hiszpańskiego churros, koncertów John Mineton i występu śląskich didżejów.

Wozy parkują pod Stadionem, ale dania jemy w sektorze Stadionu Śląskiego, gdzie można się nacieszyć widokiem niedawno wyremontowanego obiektu. Podczas trwania imprezy można napić się piwa w specjalnie przygotowanej Beer Zone, pobawić się w Strefie dla Dzieci i obejrzeć zabytkowe samochody.

Zlot Food Trucków odbywa się w piątek (godz. 15-20), sobotę (13-21) i niedzielę (13-20).

Czytaj więcej