Czytasz: Największa szafa Amazon w Polsce pomieści również Twoje produkty!

Największa szafa Amazon w Polsce pomieści również Twoje produkty!

Przedsiębiorco, postaw na Amazon! On otwiera drzwi na cały świat.

Sosnowiecki Amazon otwiera się nie tylko na nowych pracowników. Jak się okazuje, wspiera również rozwój lokalnych przedsiębiorstw, zarówno tych małych, jak i średnich!

600 kg skarpetek z Łowicza do Sosnowca 

Amazon swoją ofertę współpracy kieruje głównie do przedsiębiorstw, które realizują sprzedaż przez internet! Ile można zyskać, przekonał się m.in. Cyprian Iwuć z Łowicza, właściciel firmy Jemsushi.pl. Cyprian wymyślił nic innego jak skarpetki ułożone w pudełku w kształcie sushi! Ludzie na całym świecie oszaleli na ich punkcie! I to właśnie do sosnowieckiego Amazonu dokładnie tydzień temu Cyprian wysłał jedną z największych dostaw skarpetek w swojej dotychczasowej karierze. 600 kg skarpetek w kształcie sushi trafiło do Sosnowca, skąd rozesłanych zostanie na cały świat. Cyprian klientów ma bowiem nawet w Jerozolimie i jak zaznacza to głównie zasługa Amazonu.

Sklep internetowym Amazon, umożliwia bowiem pozyskanie milionów nowych klientów. Co więcej, nowe programy firmy, takie jak paneuropejski program Fulfillment by Amazon (FBA), pomagają małym i średnim przedsiębiorstwom zwiększać ich konkurencyjność poprzez wsparcie eksportu na zagranicznych rynkach. W ramach FBA producenci przesyłają towary do centrów logistyki e-commerce Amazon znajdujących się w kraju prowadzenia działalności. Następnie ich produkty zostają udostępnione zamawiającym korzystającym ze stron e-commerce firmy. Dla małych i średnich przedsiębiorstw oznacza to możliwość rozwoju międzynarodowej sieci klientów bez ponoszenia dodatkowych kosztów logistycznych.

- Bliskość Centrum Amazon w Sosnowcu sprawia, że skorzystanie z programu FBA jest dla lokalnych przedsiębiorców, jeszcze łatwiejsze. Dziś współpracuje z nami już ponad 7200 producentów z całej Polski, mam nadzieję, że coraz chętniej dołączać będą do nich także Ci z województwa śląskiego, szczególnie projektanci i producenci odzieży oraz obuwia – mówi Marzena Więckowska rzecznik prasowy Amazon Polska.


Więcej informacji dostępnych dla przedsiębiorców, którzy chcieliby wejść z Amazon we współpracę znaleźć można na www.services.amazon.co.uk. Przypomnijmy: budynek w Sosnowcu, to już piąte Centrum Logistyki E-Commerce Amazon w Polsce. Ten sosnowieceki o powierzchni ponad 130 tysiąca metrów kwadratowych i wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Do zadań Centrum w Sosnowcu należeć będzie realizacja zamówień klientów Amazon z Polski i Europy, którzy na stronach internetowych kupują ubrania czy obuwie.

Czytaj więcej