Silesion.PL

serwis informacyjny

Najnowsze prognozy cen paliw w Polsce

Marek Wcisło, Dyrektor ds. Partnerstw w 4Trans Factoring, komentuje ceny paliw:

Od początku sierpnia Polska miała najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego w całym regionie, włącznie z Austrią i Węgrami. Na ten moment jednak ceny są prawie identyczne jak w Czechach, a niestandardowe kształtowanie się cen benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego dobiegło końca.

W ciągu ostatnich kilku tygodni ceny hurtowe były ściśle powiązane z ceną ropy naftowej w Rotterdamie, odzwierciedlając jej trend spadkowy z 82,2 USD do 76,6 USD za baryłkę w ubiegły piątek. Z niewielkim opóźnieniem spadek cen hurtowych stopniowo znajdował odzwierciedlenie w cenach detalicznych.

Obecna cena ropy w Rotterdamie odpowiada poziomowi z pierwszego tygodnia grudnia. Zakładając brak istotnych wahań, istnieje możliwość niewielkiej korekty w górę cen detalicznych benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego. Dalszy rozwój cen paliw będzie zatem zależał przede wszystkim od ceny surowej ropy naftowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024