Czytasz: Najmodniejsze sukienki na studniówkę

Najmodniejsze sukienki na studniówkę

Królują cekiny, odsłonięte ramiona i długość maxi! To 3 najmodniejsze fasony na tegoroczny bal maturalny.

Trendy modowe w tym sezonie, jak i również w kilku ostatnich są bardzo zróżnicowane. Każda osoba, nawet z najbardziej wyrafinowanym gustem znajdzie coś dla siebie. Wybór kreacji na bal maturalny jest nie lada wyzwaniem. Udogodnieniem jest wiele trendów, również studniówkowych.

Najmodniejsze sukienki na Studniówkę 2018

Coraz częściej można zauważyć, że nastolatki doceniają charakter balu jako wielką uroczystość rozpoczynającą po części ich dorosłe życie, chcą w tym dniu zabłysnąć, dlatego sięgają po kreacje niecodzienne, zaskakujące – mówi w rozmowie z nami Alisa Wysocka, stylistka z Codedress.

Wracają do łask długie suknie na studniówkę. Jeszcze 5 lat temu, niemal każda dziewczyna zakładała sukienkę na studniówkę o długości mini. Pomimo że wciąż część młodych kobiet zakłada krótkie, zwiewne sukienki to od kilku sezonów sukcesywnie wzrasta zainteresowanie długą suknią balową.

sukienki na studniówkę 2018 - sukienki koktajlowe - odpowiednio dobrany fason to podstawa

sukienki studniówkowe 2017

Zatem czym kierować się podczas poszukiwań tej idealnej sukni? - Przede wszystkim odpowiednio dobranym fasonem. Żadna sylwetka nie obroni się suknią, jeśli nie będzie dobrze dobrana.

Należy więc skupić się na swoich mocnych, ale też słabszych stronach sylwetki. Zakreślić przekrój fasonów, które są dla nas najlepsze i tego się trzymać.

- W następnej kolejności dobrać odpowiedni kolor do swojej karnacji - zaznacza stylistka. Odcień stroju jest szczególnie ważny tego dnia, chociażby ze względu na zdjęcia, które staną się pamiątką na całe życie. Trzecim etapem wyboru sukienki studniówkowej jest umiejętne dopasowanie dodatków.

- Akcesoria potrafią zdziałać cuda, dodadzą szyku, klasy bądź nawet zmienią styl całego looku. Czasem wystarczą duże błyszczące kolczyki o nieregularnym kształcie do prostej sukni i kreacja gotowa!

sukienki na studniówkę 2018 - sukienki koktajlowe - trzy najpopularniejsze fasony:

sukienki na studniówkę 2018 - sukienki koktajlowe - Odsłonięte ramiona

- Sukienki z odsłoniętymi ramionami, są świetnym rozwiązaniem dla dziewczyn posiadających smukłe i jędrne ramiona. Tego typu fasony i dekolty są niezmiernie kobiece, a dodając do nich dodatki w stylu Dolce & Gabbana można zrobić na każdym wrażenie - zapewnia stylistka.

sukienka studniówka 2017

sukienki na studniówkę 2018 - sukienki koktajlowe- Cekiny

Bez wątpienia trend sezonu. Nie dość, że w okresie sylwestrowym, karnawałowym to również studniówkowym. Błysk, szyk i urok – pojęcia tożsame cekinowych kreacji.

sukienki srudniówkowe 2017

Kto może sobie pozwolić? Każda kobieta uwielbiająca wyróżniać się z tłumu. Jednak należy pamiętać o doborze odpowiedniego fasonu do swojej sylwetki – jest to podstawą dobrego wyglądu!

- Przykładowo przy figurze typu okrąg, który charakteryzuje się większym brzuszkiem, omija się dopasowane fasony, a sięga po takie w kształcie litery A – mówi Alissa Wysocka.

sukienki na studniówkę 2018 - sukienki koktajlowe - Suknie maxi

sukienki studniówkowe 2017

Sukienki typu maxi są niezmiernie szykowne. Najlepiej wyglądają w nich wysokie kobiety, ale niższym Paniom optycznie dodadzą kilka centymetrów wzrostu, co wpłynie pozytywnie na ich wizerunek.

sukienki studniówkowe 2017

Jest to idealny wybór dla dziewczyn, które nie chcą eksponować swoich nóg. Dzięki długości można zakryć to z czego niekoniecznie jesteśmy zadowolone, a wyeksponować nasze atuty, na przykład biust, talię czy ramiona.

 

Kreacje gwiazd na gali Złote Globy 2017

Czytaj więcej