Silesion.PL

serwis informacyjny

Najmniejszy silnik w Mercedesie SL od kilkudziesięciu lat!

Najmniejszy silnik w Mercedesie SL od kilkudziesieciu lat

Najmniejszy silnik w Mercedesie SL od kilkudziesieciu lat

Mercedesa nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jest to jedna z najbardziej luksusowych marek samochodów. Produkuje nie tylko auta z najwyższej półki, ale również takie, które dostępne są dla średnio zamożnych osób. Producentom zależy na wygodzie, funkcjonalności i luksusie. Nic więc dziwnego, że marka ta stale jest jedną z ulubionych wielu kierowców. W kwietniu tego roku swoją premierę miał Mercedes AMG SL 43 z relatywnie niewielkim silnikiem. Co więcej wiemy na jego temat?

Z 7,2 litra, zostały 2 litry i 4 cylindry

W odmianie sygnowanej AMG znajdziemy dwulitrowy, czterocylindrowy silnik z rodziny M139. Ostatni tak mały motor montowano w latach 50. Aktualny silnik wspierany jest systemem miękkiej hybrydy i elektryczną turbosprężarką, która zamontowana jest w układzie wydechowym. Jego największą pozytywną cechą ma być błyskawiczna reakcja na gaz. Jednostka ta dostarcza 381 KM i 480 Nm, a dzięki technologii mild hybrid EQ Boost, moc może chwilowo wynieść nawet 395 KM. 

Mercedes-AMG SL 43 w 4,9 sekundy rozpędza się do 100 km/h, a jego maksymalna prędkość wynosi 275 km/h. Według norm WLTP ma spalać 8,9-9,4 litra benzyny na 100 km.

9-stopniowa skrzynia biegów

W nowym Mercedesie-AMG SL 43 znajduje się 9-stopniowa skrzynia biegów z wielotarczowym sprzętem typu mokrego oraz nowo skalibrowanym oprogramowaniem, w celu skrócenia czasu zmiany biegów i wielokrotnych, szybkich redukcji.

Niemiecki koncern nie zapomniał także o lżejszym podwoziu, kompozytowych hamulcach, wysokiej sztywności nadwozia czy wielowahaczowym zawieszeniu przednim i tylnym. Zawiera on kute elementy, jak drążki czy wsporniki oraz sprężyny poddane specjalnemu hartowaniu.

W opcjach w wersji rozszerzonej jest zawieszenie adaptacyjne z regulowaną siłą tłumienia i kilkoma fabrycznie zaprogramowanymi trybami pracy. Ponadto, za dopłatą można również zamówić aktywną tylną oś skrętną HAL o charakterystyce pracy zależnej od prędkości.

Koła 

Charakterystyczne są mniejsze, 19-calowe felgi. Na życzenie klienta, jest możliwość zamówienia większych kół – 20 i 21 cali.

Cena Mercedesa-AMG SL 43

Niestety póki co, ceny bazowej wersji Mercedesa-AMG nie są jeszcze znane.

Mercedes-Benz – wybierz samochód dla siebie!


Jesteś miłośnikiem motoryzacji, a może chcesz zainwestować w nowego Mercedesa dla siebie? Wejdź na MB Motors – Autoryzowany Dealer Mercedes Benz  i dowiedz się więcej o aktualnych promocjach!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023