Silesion.PL

serwis informacyjny

Najlepszy sposób na nadawanie paczek

Najlepszy sposob na nadawanie paczek

Najlepszy sposob na nadawanie paczek

Korzystanie z usług poczty nie ma w dzisiejszych czasach żadnego sensu, ponieważ jeżeli ktoś chciałby nadać paczkę, to musiałby tracić czas na wizytę w pobliskiej placówce. Dodatkowo trzeba się wówczas liczyć z wysokimi cenami oraz tym, że nawet jeżeli chodzi o paczkę krajową, to jej dostarczenie może zająć kilka dni. Nic więc dziwnego, że coraz częściej osoby prywatne korzystają z rozwiązań, które jeszcze do niedawna kojarzyły się przede wszystkim z klientami biznesowymi. Chodzi oczywiście o korzystanie z usług kurierskich, dzięki którym wysyłka paczek przebiega bez żadnych problemów.

  1. Nadaj paczkę w czterech prostych krokach
  2. Jak sprawdzić wagę paczki?
  3. Jak wygląda proces zamówienia kuriera?

O ile jednak takie usługi są o wiele bezpieczniejsze i zazwyczaj również tańsze, to jednocześnie czasami wymagają, aby przejść przez skomplikowany proces zamówienia kuriera. Nie trzeba jednak korzystać z takich rozwiązań, bo zamiast tego można wybrać najwygodniejsze Szybkie Nadania. W takim przypadku należy jedynie sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy Paczkomat® i zostawić w nim przesyłkę.

Nadaj paczkę w kilku prostych krokach

Oferta InPost przygotowana z myślą o klientach indywidualnych to ogromne ułatwienie dla każdego, kto chce korzystać wyłącznie z usług sprawdzonych przewoźników. Dzięki niej można za niewielkie pieniądze wysyłać przesyłki na terenie całego kraju, a cały proces ogranicza się do wykonania kilku prostych kroków. Pierwszym jest oczywiście staranne spakowanie i zabezpieczenie paczki. Następnie wystarczy kliknąć: nadaj paczkę kurierem i wybrać jedną z kilku dostępnych opcji (chodzi o wymiary oraz wagę przesyłki), co pozwoli uzyskać etykietę przewozową. Po opłaceniu zamówienia i jej wydrukowaniu wystarczy skorzystać z najbliższego punktu Paczkomat® i zostawić paczkę.

Jak sprawdzić wagę paczki?

Wagę przesyłki, która jest niezbędna do nadania paczki, najprościej można sprawdzić na domowej wadze. Wystarczy po prostu stanąć na niej i trzymać w ręce paczkę, a następnie zwarzyć się bez przesyłki. Taki sposób ważenia w zupełności wystarczy na potrzeby nadania paczki.

Warto również mieć na uwadze, że równie proste, jak Szybkie Nadania są Szybkie Zwroty, a jeżeli ktoś ma zainstalowaną aplikację InPost Mobile, to cały proces będzie jeszcze prostszy i bardziej intuicyjny.

Jak wygląda proces zamówienia kuriera?

Wybierając Paczkomat® lub PaczkoPunkt można skorzystać z najlepszych cen i jednocześnie nadać paczkę w dowolnym momencie. Jeżeli jednak klient chce zaoszczędzić czas, może skorzystać z opcji Zamów Kuriera. W takim przypadku trzeba podać dane adresowe, pod który ma przyjechać InPost kurier.

Szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób można nadawać przesyłki, dostępne są na stronie firmy. Nowoczesny sposób nadania z wykorzystaniem aplikacji to zdecydowanie najprostsza, najtańsza i najpewniejsza opcja. Nie trzeba się wówczas martwić o to, czy przesyłka dotrze na czas do adresata, ponieważ firma słynie z terminowych dostaw. Dodatkowo dopracowana aplikacja pozwala zarówno nadawcy, jak i odbiorcy na bieżąco śledzić, gdzie dokładnie znajduje się paczka. W momencie doręczenia odbiorca zostanie poinformowany i będzie mógł podejść do wskazanego punktu Paczkomat®. Przy odbiorze przesyłki konieczne będzie jedynie podanie numeru telefonu oraz unikalnego kodu. Zamiast tego można jednak skorzystać z aplikacji i otworzyć drzwiczki jednym kliknięciem. W ten sposób można odbierać pojedyncze paczki oraz zbiorcze zamówienia umieszczone w Multiskrytce.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author