Silesion.PL

serwis informacyjny

Najlepszy fotel gamingowy – sprawdzamy jak wybrać.

fotel gamingowy legend venom czarno bialy 153386

fotel gamingowy legend venom czarno bialy 153386

Temat foteli gamingowych jest bardzo szeroki. Przy aktualnych możliwościach technicznych, dostępne są naprawdę wymyślne krzesła. Jednak nie chodzi o to, żeby skusić się na coś, co ma wyłącznie niesamowite dodatki. W artykule postaramy się podać kilka najistotniejszych faktów, które decydują o jakości fotela gaminowego.

Jak wybrać najlepszy fotel gamingowy?

Podstawową rzeczą, na którą gracz powinien zwrócić uwagę to wygoda i komfort. Aby to zapewnić fotele posiadają funkcje regulacji podłokietników, zmiany wysokości siedziska, kąta oparcia, czy nawet tryb bujania. Osoby projektujące fotele gamingowe dbają o jak największą funkcjonalność i komfort graczy, ponieważ spędzają oni często bardzo dużo czasu przed komputerem.

W czasie kilkugodzinnych sesji, powinniśmy zadbać o nasze zdrowie. Chodzi przede wszystkim o kręgosłup, ramiona i szyję, które są wówczas najbardziej napięte. Dlatego niezwykle istotną sprawą jest wybór odpowiedniego fotela, który zapewni nam wygodną i prawidłową pozycję, dając podparcie kluczowym fragmentom ciała. Zapobiegnie to bólom i skurczom a nawet poważniejszym trwalszym urazom. 

Ponieważ na rynku jest bardzo duży wybór foteli wybór nie jest łatwy. Warto jednak zainwestować w porządny mebel, bo jest on tak samo ważny jak odpowiednia klawiatura, dobra myszka dedykowana graczom, czy słuchawki, które stworzą jeszcze lepszą atmosferę podczas maratonów z grami. 

Fotel gamingowy Warrior Venom z wysuwanym podnóżkiem, fot. Panmajster.pl

Na co zwracać uwagę wybierając fotel gamingowy 

Wybierając fotel gamingowy dobrze jest zbadać wcześniej ofertę sklepów. Sklepy internetowe, jak np. panmajster.pl, publikują dokładne informacje o swoich produktach a także cenne dla kupujących opinie poprzednich kupujących. Warto również przejrzeć opinie, które zostawiają internauci na dedykowanych forach internetowych. Dobrze jest też porozmawiać z innymi miłośnikami gier o tym, czym kierowali się w wyborze swojego fotela.

Aby wybrać idealny fotel należy także zwrócić uwagę na własną sylwetkę, jest to niezmiernie istotna kwestia, którą należy uwzględnić, by wybrać idealnie dopasowany fotel. Należy tu wziąć pod uwagę wzrost, szerokość barków oraz wagę.

Fotel gamingowy Legend Venom, fot. Panmajster.pl

Kolejną ważną kwestią jest materiał, jakim fotel jest obity. Do najpopularniejszych należą eko-skóra oraz tkanina obiciowa, dosyć luksusową wersją może być fotel ze skóry naturalnej. Ta ostatnio jest dużo trwalsza, co jednak wiąże się z wysoką ceną. Istotnym elementem jest też mechanizm regulacji wysokości oraz nachylenia oparcia. Warto zwrócić uwagę o ile stopni można się odchylić i czy jest przy tym zapewniona płynność bez konieczności uciążliwego manewrowania pokrętłami. Znaczenie ma także szerokość siedziska – wbrew niektórym opiniom nie powinno ono być zbyt głębokie lub szerokie. Należy zwrócić także uwagę, czy swobodnie dotykamy stopami podłogi oraz, czy możemy usiąść zginając przy tym nogi w kolanach pod kątem prostym. 

Ostatnim elementem, na który rzadko zwraca się uwagę, jest pianka wypełniająca siedzisko i oparcie. Dobrze gdy fotel wykonany jest z wysokiej jakości pianki, która dopasuje się do kształtu naszych pleców zapewniając odpowiednie podparcie zwłaszcza w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie powyższe punkty na pewno uda nam się wybrać odpowiedni fotel, dzięki któremu nasze ciało nie będzie odczuwało skutków długotrwałego siedzenia w jednej pozycji. Jednak zawsze warto zadbać o odpowiednie przerwy i odrobinę ruchu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author