Czytasz: Najlepsze zapiekanki w Katowicach [TOP 4]

Najlepsze zapiekanki w Katowicach [TOP 4]

Z kozim serem, schabem wieprzowym i powidłami z czerwonej cebuli. Zapiekanki przez ostatnie lata ewoluowały. Zobaczcie najlepsze miejscówki w Katowicach.

Pierwotnie zapiekanka była po prostu wydrążoną bagietką z cebulowo-pieczarkowym farszem i posypaną serem zółtym. To chyba najbardziej polski ze wszystkich fast-foodów, bo zajadano się nim już nawet w PRL-u. Mimo, że niektórym kojarzą się z przeszłością, zapiekanki w ostatnich latach znów wróciły do łask. Oczywiście, teraz w zupełnie odmienionej formie i z oryginalnymi dodatkami. 

Gdzie w Katowicach zjeść najlepsze zapiekanki? Zobaczcie nasz ranking:

To Do Jutra

To lokal działający przy Mariackiej 17. Idealna lokalizacja, żeby po weekendowej imprezie zjeść coś ,,na szybko". W tygodniu jednak, stałymi klientami są pracownicy okolicznych biur, sklepów czy kancelarii. W swojej ofercie mają dwa rodzaje pieczywa: jasne i ciemne, a zapieksy serwują w dwóch rozmiarach. Do wyboru mamy 12 kompozycji smakowych. Począwszy od ,,Panocka z gór" z oscypkiem i żurawiną, przez pikantną ,,Parzymordę na bogato" po ,,Popeye'a na wakacjach" ze szpinakiem, fetą i orzechami włoskimi. 

Zapiexy Kato

A niedaleko Mariackiej, przy Mielęckiego 10 zjemy kolejną katowicką Zapiexę. Jak na zapiekankę przystało, dostaniemy tutaj wydrążoną bagietkę z różnymi dodatkami. Ostatnią nowością w ich menu są francuskie smaki, a wśród nich m.in. konfitura z czerwonej cebuli czy kozi ser. Bagietkę popijemy tu orzeźwiającym, bezalkoholowym mohito, mrożoną herbatą lub zdrowym smoothie. 

Z ogórem czy bez?

Ich pierwszy lokal na Mariackiej powstał w 2015 roku, a hasło ,,Z ogórem czy bez?" podbiło serca katowiczan. W menu jest 10 stałych propozycji i zawsze jedna sezonowa. Do wyboru jest aż jedenaście sosów, no i oczywiście ogórek kiszony. Do zapiekanki najlepiej wybrać oranżadę, bo w tym miejscu jest ona wyjątkowa. To produkowana od 1957 roku oranżada z Kąkolewnicy, wpisana na Listę Produktów Tradycyjnych. Do wyboru w dwóch smakach: cytrynowym i malinowym.

Jazz Club Hipnoza

Hipnozy nie trzeba przedstawiać nikomu. Miejsce to uznane jest już w mieście za kultowe. Znajdujący się na placu Sejmu Śląskiego lokal w swoim menu ma nieco inną odmianę zapiekanek, uwielbianą przez mieszkańców. Serwują tu pyszne zapiekanki makaronowe, ziemniaczane i ryżowe. Te pierwsze wybierane są najczęściej. Do wyboru jest makaron penne lub świderki. Zjemy tu tradycyjnie z pieczarkami i serem, ale też z łososiem wędzonym, kurczakiem, szpinakiem, groszkiem zielonym, schabem wieprzowym, boczkiem czy z suszonymi pomidorami i pestkami dyni. Lokal jest nieczynny w wakacje, więc na te zapiekanki musimy poczekać do września.

A jakie są Wasze ulubione zapiekanki w mieście? Napiszcie w komentarzu.

Czytaj więcej