Czytasz: Najlepsze reklamy Super Bowl!

Najlepsze reklamy Super Bowl!

05:35
Czas podsumować jedno z największych wydarzeń światowego sportu. Zobacz ranking najlepszych reklam Super Bowl 2017 oraz skrót z występu Lady Gagi!

Już 4 lutego Super Bowl 2018 w oczekiwaniu na święto amerykańskiego futbolu przypominamy najlepsze reklamy towarzyszące zeszłorocznej edycji Super Bowl. 

Amerykanie co roku spotykają się w pubach, restauracjach, rodzinach oraz świetlicach, by oglądać mistrzostwa futbolu amerykańskiego ligi NFL. Szacuje się, że zwycięstwo drużyny New England Patriots w 2017 roku obejrzało ponad 120 milionów widzów. Super Bowl dostarcza nie tylko niesamowitych wrażeń sportowych. Dla miłośników futbolu amerykańskiego w katowickiej Strefie Centralnej zorganizowano Reklamówkę, czyli przegląd reklam emitowanych podczas mistrzostw w Super Bowl

- Jest to impreza, podczas której czas antenowy reklam jest najdroższy, dlatego reklamować mogą się tylko marki posiadające duże budżety. Zwykle są to reklamy, które zmieniają oblicza marek - przekonuje Magda Chmiel, organizatorka Reklamówki, Kava Studio. 

Budżet reklam zapiera dech w piersiach. Za 30 sekundowy spot reklamowy największe marki zapłaciły około 5 milionów dolarów. Zdaniem organizatorów Reklamówki, to do tej pory chyba największe ceny w historii Super Bowl.

10 NAJLEPSZYCH REKLAM SUPER BOWL 2017

Reklamy Super Bowl słyną z tego, że reklamodawcy zabijają się o promocję wydarzenia. Ale nie tylko. Reklamy emitowane podczas mistrzostw futbolu amerykańskiego zaskakują, często poruszają kwestie społeczno-polityczne. Ich humor jest dość specyficzny, ponieważ skierowany do amerykańskiej publiczności.

W reklamach wystąpiły m.in. gwiazdy kina Christopher Walken, John Malkovich, Arnold Schwarzenegger oraz piosenkarz Justin Timberlake. W naszym rankingu znalazło się dziesięć, naszym zdaniem, najlepszych reklam Super Bowl. Wśród nich kilka popularnych marek samochodowych, gry na telefon, producent pistacji, napojów, czy środków do sprzątania mieszkań. 

Zobacz najlepsze reklamy Super Bowl 2017!

HALFTIME SHOW Z LADY GAGĄ

Podczas tegorocznego halftime show, czyli występu w przerwie mistrzostw, wystąpiła Lady Gaga. Jej występ był wsparty technologią Intel, która dostarczyła aż 300 dronów, które stworzyły w powietrzu amerykańską flagę. Wokalistka zaśpiewała swoje największe przeboje m.in. Poker Face, Bad Romance, czy Telephone.

Lady Gaga na Super Bowl 2017: Zobacz galerię zdjęć z jej występu!

źródło: materiały prasowe NHL

Czytaj więcej