Czytasz: Pięć propozycji na prezent Mikołajkowy

Pięć propozycji na prezent Mikołajkowy

6 grudnia Mikołajki. Podpowiadamy, jakie prezenty kupić dzieciom, żeby były zachwycone.

W późną nocą z  5 na 6 grudnia, kiedy dziecko zaśnie, trzeba położyć mu paczkę koło łóżka. Kiedy obudzi się we wtorkowy poranek, będzie uradowane. Tak każe tradycja, dziś więc ostatni dzwonek, by kupić wspaniały podarunek swojemu dziecku. Jeśli jeszcze nie macie prezentu, podpowiadamy, co wybrać, by uszczęśliwić malucha. Stawiamy na kreatywne rozrywki!

Sprytna Plastelina

Sprytna plastelina

Zwariowana i bardzo wciągająca masa. Może skakać jak piłka kauczukowa, rozrywać się jak papier, rozbijać jak porcelana, przeciekać przez sitko, rozciągać jak guma, a także świecić, strzelać przy robieniu balonów, mienić się, przyciągać się do magnesu, zmieniać kolory lub być niewidzialna! Będą się nią bawić dzieci. A dorośli… mogą potraktować ją jak zabawkę antystresową, która rozładowuje napięcie.

Piasek Kinetyczny

Piasek kinetyczny

To domowa piaskownica czynna 24 godziny na dobę i przez cały rok. Łatwo się ją sprząta, nawet z dywanu. Wygląda jak grudka mokrego piasku. I ta zabawka jest piaskiem w 98 procentach. Reszta to nietoksyczny polimer, który sprawia, że masa staje się plastyczna. Piasek można modelować i wycinać, a plażowanie jest możliwe nawet wtedy, gdy wcale nie wybieramy się nad morze.

OOgi Bongo i Pilla

Oogo Bongo i Pilla

Zabawki napędzane siłą wyobraźni. To silikonowe postaci, które mają nóżki-przyssawki. Można je przykleić do gładkiej powierzchni. A do pojemnej buzi wlać wodę lub ukryć skarby. Zabawki można przypiąć do wanny, do lodówki czy do lustra. Wspinają się i wędrują po ścianach, a dzieci mają z tego frajdę. Zabawka nie zawiera lateksu i będzie idealna już dla maluchów od 3 roku życia.

Tekturowe modele do składania

Leolandia

Samochody Cytrynki i off-roadowe dżipy. Samoloty dwupłatowce i liberator z Powstania Warszawskiego. Wieża Eiffla, domek-skarbonka czy lokomotywa. To wszystko zrobimy bez użycia nożyczek i kleju z tekturowych kartoników. Potrzebna będzie pomoc mamy czy taty, by własnoręcznie skonstruować przedmiot. Można go też na koniec pomalować. Tej rozrywki dostarczy polska firma Leolandia.

Książka

Naciśnij mnie, Herve Tullet

Można wybrać piękną historię do poczytania przed snem. Ale książką można też się bawić, obracać nią i potrząsać, dmuchać, a wtedy kolorowe kropki znikną. Jak w tulletowskiej „Naciśnij mnie” (wyd. Babaryba). „Nowy Jork Piżamorama” (wyd. Wytwórnia) to podróż chłopca w pasiastej piżamie do świata zgiełku, świateł i ruchu. Książka ożywa dzięki starej technice animacji, opartej na iluzji optycznej. Wszystko dzięki paskowanej folii dołączonej do książki. Wreszcie, kultowe już „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” (wyd. Dwie Siostry) ucieszą małych odkrywców i geografów. „Botanikum” będzie doskonałe dla biologów, a „Animalium” dla miłośników zwierząt.

Zabawki dostaniecie w sklepie Noski Noski w Katowicach i w dobrych księgarniach.

Czytaj więcej