Czytasz: 10 filmów, bez których nie wyobrażamy sobie Świąt!

10 filmów, bez których nie wyobrażamy sobie Świąt!

Niektóre widzieliśmy pięć, a inne dziesięć razy. Jedno jest pewne, to filmy, które co roku towarzyszą nam w Święta Bożego Narodzenia.

Najlepsze filmy świąteczne: Kevin sam w domu

Są tacy, którzy już dawno obiecali sobie, że nie obejrzą więcej przygód Kevina. Większość jednak byłaby rozczarowana, gdyby w świątecznym programie telewizyjnym zabrakło tego filmu.

Rodzina McCallisterów zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. W dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku małego zamieszania zapominają ze sobą zabrać Kevina (Macaulay Culkin). Ośmioletni chłopiec zostaje sam w domu, od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice... łącznie z dwoma złodziejami (Joe Pesci, Daniel Stern), którzy tylko czyhają, by okraść dom McCallisterów. Ranking świątecznych filmów bez Kevina? To niemożliwe!

Film w polskich ekranach gości rokrocznie od 25 lat. Wszyscy, którzy chcieliby coś zmienić, mogą zawsze obejrzeć… „Kevina samego w Nowym Jorku”. To także "typowo" świąteczny film.

Najlepsze filmy świąteczne: Holiday

Dwie nieznające się kobiety, aby uciec od problemów, postanawiają na święta zamienić się domami. Iris przeprowadza się do słonecznego Los Angeles, a Amanda wyjeżdża na zaśnieżoną angielską wieś.

filmweb

 

Jest dużo miłości, jak przystało na porządną komedię romantyczną i świąteczny film. W głównych rolach plejada gwiazd – Cameron Diaz, Kate Winslet, Jude Law i Jack Black.

 

 

Najlepsze filmy świąteczne: To właśnie miłość

Dziesięć historii, każda inna, ale wszystkie to historie o miłości. I do tego w gwiazdorskiej obsadzie.

filmweb

Jest premier zakochujący się od pierwszego wejrzenia w jednej z pracownic swojego biura. Pisarz uciekający na południe Francji, aby wyleczyć złamane serce i odnajdujący nad brzegiem jeziora nową miłość. Uczeń pragnący zwrócić na siebie uwagę najbardziej nieosiągalnej dziewczyny w szkole. Owdowiały ojczym usiłujący nawiązać kontakt z synem, którego prawie nie zna. Szukająca miłości pracownica biura zauroczona swoim kolegą z pracy. 

Życie mieszkańców Londynu przeplata się i osiąga zenit w wigilię Bożego Narodzenia.

 

Najlepsze filmy świąteczne: Listy do M.

filmweb

W tym filmie zakochali się Polacy. Zaprzyjaźnili się z pogubionymi życiowo bohaterami, którzy odkryli, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość! W jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec. Idealny przepis na świąteczny film?

Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant i Katarzyna Zielińska pokażą, jak kochać, w najbardziej romantycznym przeboju 2011 roku.

Po drugiej części przyszła trzecia, w której losy bohaterów ponownie przeplatają się w Wigilię.

Najlepsze filmy świąteczne: W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju

Clark Griswold (Chevy Chase) postanawia zorganizować piękne święta całej rodzinie. Przyłączają się do nich jego rodzice i teściowie. Wydawałoby się, że te święta będą szczególne. I były. Ale z powodu licznych wpadek. Pięknie przyozdobiony dom nie chciał się świecić, pojawił się brat Clarka, choinka była za duża, zabrakło premii z zakładu pracy. To tylko część katastrof, jakie nawiedziły dom bohatera. A to dopiero początek kłopotów.

 

Najlepsze filmy świąteczne: Grinch: Świąt nie będzie

Oto świąteczny film dla najmłodszych, ale nie tylko. Na górskim szczycie, w ciemnej jaskini mieszka złośliwy Grinch, w którego wciela się Jim Carrey. Grinch nie cierpi świąt Bożego Narodzenia. Postanawia zepsuć je mieszkańcom leżącego w pobliżu miasteczka. Mała Cindy Lou chcę na własną rękę rozprawić się z Grinchem i jest gotowa zrobić wszystko, aby i on pokochał święta.

 

 

 

 

Najlepsze filmy świąteczne: Jack Frost

Jack Frost (Michael Keaton) jest liderem zespołu rockowego Jack Frost Band. Grupa wciąż czeka na swój największy sukces, póki co muszą dużo koncertować. Jack ciągle jest w trasie zaniedbując nieco swą piękną żonę (Kelly Preston) i 11-letniego syna Charlie'ego (Joseph Cross). Pewnego dnia spiesząc się na wigilijną kolację Jack ginie w wypadku samochodowym. Charlie i jego matka nie potrafią sobie poradzić z tą stratą. Dokładnie rok później, w przeddzień świąt Bożego Narodzenia, Jack wraca jako... śniegowy bałwan. 

 

Najlepsze filmy świąteczne: Dziennik Bridget Jones

Colin Firth w swetrze z reniferem niezmiennie rozczula. Podobnie jak sama Bridget Jones w czerwonej piżamie z lampką wina w jednej i papierosem w drugiej ręce.

"Dziennik Bridget Jones" okrzyknięto najzabawniejszą, najoryginalniejszą i najodważniejszą komedią 2001 roku. W ekranizacji bestsellerowej powieści Helen Fielding wystąpili: Renée Zellweger, Hugh Grant i Colin Firth U progu nowego roku 32-letnia Bridget Jones postanawia wziąć swoje sprawy w swoje ręce - i zaczyna prowadzić intymny dziennik. Ma on wszelkie szanse stać się bestsellerem, bo Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę. Świąteczny film dla kobiet i mężczyzn, którzy pragną je poznać.

Najlepsze filmy świąteczne: Ekspres polarny

Robert Zemeckis stworzył świąteczny film animowany dla całej rodziny. To historia 8-letniego chłopca, który zaczyna tracić wiarę w istnienie Świętego Mikołaja. W Wigilię Bożego Narodzenia zostaje obudzony przez nadjeżdżający pociąg. Osobliwy pan Konduktor zaprasza chłopca w niezwykłą podróż na sam Biegun Północny. Podczas podróży poznaje on trójkę nowych przyjaciół, z którymi przeżyje wiele niezwykłych przygód i, co najważniejsze - odzyska wiarę w Mikołaja.

Najlepsze filmy świąteczne: Zły Mikołaj

Co roku w okresie Świąt nasz bohater przebiera się w znany wszystkim czerwony strój i podejmuje pracę w którymś z wielkich centrów handlowych. Tam, przy pomocy swojego najlepszego przyjaciela, karzełka Marcusa, w dzień pełni rolę powiernika maluchów, a w nocy planuje skok na pękający w szwach sklepowy sejf. Problem w tym, że ani jedno, ani drugie zajęcie nie bardzo Williego obchodzi. Już dawno stracił chęć do robienia czegokolwiek, a przy życiu trzyma go jedynie morze wypijanego alkoholu.

Dzieci przyprawiają go o mdłości, więc nie przypuszcza nawet, że właśnie wśród nich spotka kogoś, kto całkowicie odmieni jego losy...

Czytaj więcej