Czytasz: Najlepsza restauracja w Polsce… zamknięta

Najlepsza restauracja w Polsce… zamknięta

Tydzień temu odbierali tytuł najlepszej restauracji w Polsce. Dziś jest zamknięta.

Wodna Wieża w Pszczynie zamknięta. 27 października została uznana za najlepszą restaurację w Polsce, a szef kuchni Szymon Bracik najlepszym szefem kuchni w kraju. Pszczyńska restauracja umieszczona na najwyższym poziomie 40-metrowej wodnej wieży została otwarta w 2010 roku. Dziś na jej drzwiach wisi informacja, że jest nieczynna. Na stronie internetowej restauratorzy dziękują klientom za minione osiem lat.

screen strony restauracji

- Drodzy goście, serdecznie dziękujemy za 8 wspólnie spędzonych lat. Czas na zmiany. W najbliższym czasie restauracja Wodna Wieża będzie nieczynna. Do zobaczenia

W miniony weekend ósmy raz przyznano nagrody w konkursie "Poland 100 Best Restaurants”. Za najlepszą restaurację w kraju uznano Wodną Wieżę z Pszczyny, a Szymona Bracika najlepszym szefem kuchni. Pszczyńska restauracja swoim wystrojem i aurą przenosiła do świata fantastyki naukowej. Jej wnętrza nawiązywały do epoki wiktoriańskiej widzianej oczami Juliusza Verne i Herberta George'a Wells’a. Wodna Wieża posiadała własną hodowlę grzybów oraz pracownię ceramiczną.

Czytaj więcej