Czytasz: Najlepsza restauracja w Polsce jest w Pszczynie

Najlepsza restauracja w Polsce jest w Pszczynie

Anonimowi inspektorzy odwiedzili i ocenili 1141 restauracji. Za najlepszą uznali restaurację z Pszczyny.

Ósmy raz przyznano nagrody w konkursie "Poland 100 Best Restaurants”. Za najlepszą restaurację w kraju uznano Wodną Wieżę z Pszczyny, a Szymona Bracika najlepszym szefem kuchni. Na liście stu najlepszych lokali w kraju znalazło się jeszcze 10 restauracji z województwa śląskiego.

- W tym roku przeszkoleni, anonimowi inspektorzy odwiedzili i ocenili 1141 restauracji. Na listę 100 najlepszych restauracji trafiły miejsca godne uwagi. Wszystkie odwiedzane przez inspektorów restauracje oceniane są za pomocą kwestionariusza składającego się ze stu podpunktów. Punkty przyznawane są za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji - wyjaśnia organizator konkursu.

Założeniem konkursu jest postawienie na opinie klientów.  Na ocenę i końcowy wynik składają się: ocena restauracji przeprowadzona przez ankieterów wśród klientów odwiedzających daną restaurację oraz ocena poprzez stronę internetową Akcji, głosowanie SMS, głosowanie poprzez Facebook oraz ocena inspektorów przeprowadzona podczas badania Mystery Shopping. Nagrody przyznawane są w czterech grupach : AWARD OF EXCELLENCE - jeden widelec, BEST OF AWARD OF EXCELLENCE - 2 widelce, GRAND AWARD - 3 widelce oraz GRAND AWARD - 3 widelce PLUS. Miejsce restauracji w grupie ustalane jest na zasadzie - 75% oceny konsumentów, 25% oceny inspektorów.

Pszczyńska restauracja znajduje się na najwyższym poziomie 40-metrowej Wodnej Wieży. Swoim wystrojem i aurą przenosi do świata fantastyki naukowej. Jej wnętrza nawiązują do epoki wiktoriańskiej widzianej oczami Juliusza Verne i Herberta George'a Wells’a. Wodna Wieża posiada własną hodowlę grzybów oraz pracownię ceramiczną. Wśród wyróżnionych lokali znalazły się także restauracje z Tychów, Bytomia, Chorzowa, Katowic, Bielska-Białej, Zabrza i Sosnowca.

GRAND AWARD 3 WIDELCE+
RESTAURACJA WODNA WIEŻA – Pszczyna

GRAND AWARD 3 WIDELCE
RESTAURACJA JOKER – Tychy
RESTAURACJA THE PIANO – Bytom
RESTAURACJA SMAQ – Katowice
RESTAURACJA CESARSKA – Chorzów
ŚLĄSKA PROHIBICJA – Katowice

BEST OF AWARD OF EXCELLENCE 2 WIDELCE
RESTAURACJA ZIELONY OGRÓD – Zabrze
RESTAURACJA MAGIEL KULINARNY – Sosnowiec
DWOREK NEW RESTAURANT - Bielska – Biała
RISTORANTE OSTERIA LE BOTTI – Tychy

AWARD OF EXCELLENCE 1 WIDELEC
RESTAURACJA GALLO NERO - Bielsko-Biała

Pełen wykaz wyróżnionych restauracji znajduje się na stronie poland100bestrestaurants.pl.

Czytaj więcej