Czytasz: Najlepsza przestrzeń? Dąbrowski plac zabaw nominowany!

Najlepsza przestrzeń? Dąbrowski plac zabaw nominowany!

Powierzchnia o prawie 7 tys. m2 to miejsce spotkań dla całych rodzin.

Obiekt podzielony został na trzy strefy.

Pierwsza z nich, z kolorowymi urządzeniami zabawowymi, przeznaczona jest dla dzieci młodszych. Jest ona wyposażona w urządzenia do zabawy piaskiem znajdujące się pod żaglem, który w słoneczne dni daje cień i ochłodę. Ponadto zamontowany jest tam również zestaw zabawowy przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Atrakcją drugiej strefy, dla dzieci starszych, są urządzenia linarne oraz urządzenia do ćwiczenia równowagi.

W trzeciej strefie zamontowane zostały stoły do gry w chińczyka, szachy i tenisa stołowego. Zapewniają one relaks dla osób starszych. Ponadto, na obiekcie istnieje boisko trawiaste odgrodzone piłkochwytami.

Cały obiekt wyposażony jest w ławki, stojaki na rowery oraz pergole, które obsadzone pięknymi kwiatami w okresie wiosenno – letnim cieszyć będą oko oraz dawać schronienie przed upałem. Innowacją jest ustawienie na obiekcie ławek dla matek karmiących, wyposażonych w przewijaki. 

Plebiscyt internautów polega na wskazaniu i przyznaniu punktów trzem wybranym realizacjom – od 3 do 1 punktu. Głosowanie trwa do końca lipca, a wśród głosujących Urząd Marszałkowski rozlosuje nagrody rzeczowe.

Wyniki głosowania internetowego nie mają jednak wpływu na werdykt jury, które rozstrzygnie o przyznaniu Nagród i Wyróżnień Marszałka Województwa Śląskiego. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się podczas konferencji organizowanej w ramach Forum Przestrzeni 17 października.