Czytasz: Najlepsza firma na Śląsku?

Najlepsza firma na Śląsku?

Jacuzzi, spa, sauna, siłownia, przedszkole. To tylko niektóre udogodnienia, które możesz znaleźć w gliwickiej firmie informatycznej.

JACUZZI W PRACY? TO NIE ŻART!

Future Processing to firma informatyczna która od 17 lat specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania komputerowego na potrzeby międzynarodowego handlu, przemysłu i usług. Zarządcy firmy przygotowali dla ponad 700 pracowników wiele nietypowych atrakcji. Pracownicy Future Processing mogą wypożyczać książki w specjalnie przygotowanej dla nich bibliotece, skorzystać w wolnej chwili z jacuzzi, a nawet salonu spa.

- Dbamy o to, by zachować tzw. work life balance, czyli harmonię pomiędzy pracą a czasem wypoczynku, zabawy. Aby dobrostan pracowników przekładał się na to jak pracują. Ta przestrzeń punktu przedszkolnego, siłowni, to są nasze ukłony w ich stronę. Dzięki temu nie muszą tracić swojego czasu, by korzystać z tego typu udogodnień - wyjaśnia Jarosław Kacprzak, PR manager Future Processing.

Kacprzak dodaje, że właśnie takie rzeczy zwiększają komfort pracy. Pracownik wówczas może się skupić na tym, co go zawodowo pasjonuje.

Zdaniem Brunona Żółtowskiego, psychologa biznesu, takie udogodnienia bardzo dobrze wpływają szczególnie na młodych pracowników z tzw. pokolenia Y, którzy nawet jeśli na co dzień tych piłkarzyków nie używają, to dostają jasny przekaz, że firma jest zainteresowana nimi - ich dobrym samopoczuciem. Psycholog ponadto zaznacza, że ważną kwestią w kulturze organizacji jest to, czy przełożeni potrafią dobrze zagospodarować czasem pracowników, by ci mogli korzystać z tych wszystkich udogodnień.

- Nawet Lidl i Biedronka zmieniły swoją politykę zatrudniania. Podobno nawet w Biedronce można uzyskać kartę Multisport. To było kiedyś nie do pomyślenia! Skoro te firmy próbują pozyskać szeregowych pracowników właśnie w ten sposób, to co dopiero programistów, czy inżynierów - dodaje.

“INŻYNIER TO STAN DUCHA”

Serwis HackerRank opublikował we wrześniu ubiegłego roku wyniki badania dotyczącego jakości programistów na całym świecie. Polska znalazła się na 3. miejscu na liście badanych krajów. Najlepsi programiści mogą wybierać wśród wielu ofert. Zadaniem takich firm jak Future Processing jest dążenie do zatrzymania ich u siebie.

- Inżynierowie mają spory wybór ofert pracy, a pracodawcy starają się dla nich pokazać z jak najlepszej strony. Inżynier to stan ducha. To są ludzie, których interesują ciekawe projekty, których u nas nie brakuje. To, co przyciąga młodych inżynierów nie są te gadżety, lecz to w jaki sposób firma żyje, w jaki sposób dzieli się wiedzą, zapewnia rozwój zawodowy. Podoba im się to, że pracownik może czuć się częścią firmy. To, że relacje zawodowe przekładają się na pozytywne relacje z klientami - dodaje Kacprzak.

WYJĄTKOWA REKRUTACJA

Firma Future Processing została doceniona za rekrutację do projektu medycznego z Rembrandtem w tle, o czym pisaliśmy na naszym portalu. Aby zostać częścią zespołu Future Processing trzeba przejść dwuetapowy proces rekrutacji, składający się z części merytorycznej oraz sprawdzającej tzw. umiejętności miękkie.

- Nasz proces rekrutacji można porównać do spojrzenia w lustro. Dla nas liczy się team spirit, komunikacja międzyludzka. Dzięki temu, że pracownik do nas rekrutuje, dowiaduje się wiele o sobie, przegląda się sobie tak jak w lustrze, oczywiście pod kątem zawodowym - wyjaśnia Kacprzak.

APLIKACJA DLA PRACOWNIKÓW

Co ciekawe, nowi pracownicy, aby mogli odnaleźć się w tej nietuzinkowej korporacji, mogą skorzystać z aplikacji “Hello FP”.

- Poprzez zabawę pracownik może nauczyć się FP.  Nasz dział culture pokazuje pracownikom grę “Hello FP”, gdzie pracownik zbiera wirtualne punkty i jest nagradzany gadżetami firmowymi. Ma zadania, np. przywitaj się z kimś, wypożycz książkę, zapisz się na szkolenie, zdobądź umiejętność techniczną - dodaje Kacprzak.

Marzeniem Jarka, czyli prezesa firmy jest to, żeby po Future Processing zostało coś na wzór algorytmu Googla, rozwiązania technologicznego, które będzie służyć wszystkim.

Jak myślisz, uda mu się?

Czytaj więcej