Czytasz: Najlepsi żużlowcy świata znów spotkają się na Stadionie Śląskim

Najlepsi żużlowcy świata znów spotkają się na Stadionie Śląskim

Finał Mistrzostw Europy na Żużlu po raz kolejny odbędzie się na Stadionie Śląskim.

Najlepsi żużlowcy na świecie będą walczyć o tytuł Mistrza Europy 28 września.

Jak tłumaczy One Sport, organizator Speedway Euro Championship zeszłoroczny finał na Stadionie Śląskim okazał się strzałem w dziesiątkę. Impreza przyciągnęła blisko 32 tysiące osób, a kolejne tysiące kibiców śledziły wydarzenia w Chorzowie na ekranach swoich telewizorów.

– Co ważne, speedway na Śląskim zyskał także aprobatę nie tylko wśród kibiców, ale i zawodników i działaczy. Ponowny wybór tego stadionu, mogącego pomieścić 50 tys. widzów, jest więc naturalny. – tłumaczą przedstawiciele firmy One Sport, organizatora mistrzostw.

W ubiegłym roku Finał TAURON Speedway Euro Championship został rozegrany na chorzowskim stadionie 15 września. Oczy kibiców podczas zeszłorocznego finału cyklu TAURON SEC zwrócone były głównie w stronę zawodnika z Rybnika: Kacpra Woryny, który wykorzystał swoją szansę podczas zawodów na Stadionie Śląskim. Polak z dziką kartą zdobył podczas zawodów 13
punktów – w tym w trzech biegach przeciął linię mety jako pierwszy. Woryna zajął 3 miejsce w zawodach finałowych na Śląskim.

– Na ten moment, pewnymi udziału w SEC 2019 są zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do piątego w klasyfikacji generalnej cyklu. Jest to Leon Madsen – ubiegłoroczny zwycięzca SEC, Jarosław Hampel, Robert Lambert, Mikkel Michelsen oraz Antonio Lindbaeck. Kolejne dziesięć miejsc zarezerwowane jest dla zawodników, którzy przebrną przez kwalifikacje lub otrzymają stałe „dzikie karty” od organizatorów cyklu. – wyliczają przedstawiciele One Sport.

Wcześniej gospodarzami finałów Mistrzostw Europy w sezonie 2019 będą niemieckie Güstrow (13 lipca - I Finał SEC) , Toruń (27 lipca - II Finał) oraz duńskie Vojens (10 sierpnia - III Finał). Rundy kwalifikacyjne odbędą się 27 kwietnia w Gorican (Chorwacja) oraz Poznaniu, 1 maja w Równem (Ukraina) i Krsku (Słowenia), a zawody SEC Challenge - 25 maja w Nagyhalasz (Węgry).