Czytasz: Najciekawsze filmy o świętach [TOP 11]

Najciekawsze filmy o świętach [TOP 11]

Święta to czas odpoczynku. Leniwe popołudnia i wieczory spędzone w rodzinnym gronie i przed telewizorem, w tym czasie, mogą mieć całkiem pozytywny wymiar.

Byle tylko to, co na ekranie było śmieszne, z morałem lub po prostu wprawiało w miły nastrój. Oto nasze propozycje.

Filmy na święta bożego narodzenia: Cud na 34. ulicy / Miracle on 34th Street (1994)

Kriss Kringle zostaje zatrudniony w wielkim magazynie jako święty Mikołaj. Sklep znajduje się w poważnych kłopotach finansowych i grozi mu przejęcie przez wrogą sieć megasamów. Jednak Kriss dzięki swoim niekonwencjonalnym pomysłom przyczynia się do zwiększenia obrotów i staje się sensacją sezonu. Zawistny szef konkurencji knuje intrygę, by skompromitować świętego Mikołaja. W rolli głównej niezapomniany Richard Attenborough.


Filmy na święta bożego narodzenia: Boże Narodzenie / Joyeux Noël (2005)

Joyeux Noel (Wesołych świąt) jest to film oparty na prawdziwych wydarzeniach jakie miały miejsce w roku 1914. Dramat wojenny w którym ukazana jest bitwa między żołnierzami niemieckimi a oddziałami Francji i Wielkiej Brytanii. Na czas wigilii wrogie państwa postanawiają odłożyć broń na bok, a nawet złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne. Film nominowany do Oskara w roku 2006 r.


Filmy na święta bożego narodzenia: Family Man / The Family Man (2000)

Jack Campbell ma wszystko. A przynajmniej tak mu się wydaje. Jest prezesem jednej z największych firm na Wall Street, ubiera się tylko w najdroższe garnitury, jeździ sportowym ferrari...i jest samotny (nie licząc oczywiście pięknych kobiet, które przewijają się przez jego sypialnię). Czasami wspomina swoją ex-narzeczoną, z która rozstał się 13 lat wcześniej wybierając drogę kariery. I oto nagle, w wigilię Bożego Narodzenia Jack zasypia w swoim ekskluzywnym apartamencie, aby obudzić się jako mąż Kate, ojciec dwójki dzieci i sprzedawca opon samochodowych na przedmieściach New Jersey...posmakuje życia, które byłoby jego udziałem gdyby na pewnym etapie nie wybrał inaczej...


Filmy na święta bożego narodzenia: Czekając na cud / Noel (2004)

Film ukazuje splatające się historie kilkorga mieszkańców Manhattanu, którzy w okresie bożonarodzeniowej gorączki zmuszeni są do stawienia czoła życiowym problemom. Dzięki niewielkiej wzajemnej pomocy odkrywają na nowo znaczenie Świąt Bożego Narodzenia. Życie osobiste Rose (Susan Sarandon) rozpada się w przeciwieństwie do sukcesów odnoszonych na polu zawodowym. Obarczona wspomnieniami niedawnego rozwodu oraz opieką nad chorą matką dochodzi do wniosku, że jest beznadziejna i samotna. Wtedy jej świąteczna depresja zostaje przerwana przez Charliego (Robin Williams) - nieoczekiwanego przyjaciela, który przypomina jej, że nikt tak naprawdę nie jest sam podczas Święta Bożego Narodzenia. W filmie występują także m.in.: Paul Walker, Penélope Cruz, Alan Arkin,Marcus Thomas.


Filmy na święta bożego narodzenia: Świąteczna historia / The Christmas Shoes (2002)

Święta Bożego Narodzenia to magiczny okres roku, który znacząco może wypłynąć i zmienić nasze życie. Przekonał się o tym Robert Layton /Rob Lowe/, który dla sukcesów finansowych zaniedbał swoją rodzinę - żonę Kate i ich dwunastoletnią córeczkę Lily. Pochłonięty pracą w ostatniej chwili przypomina sobie o świątecznych prezentach. W poszukiwaniu niespodzianek dla żony i córki, Rob spotyka ośmioletniego Nathana. Chłopczyk również szuka prezentu dla ukochanej mamy. Ma być to wyjątkowy prezent. Spotkanie to jest dla Roba niezwykłą lekcją o życiu i miłości. 

 

Filmy na święta bożego narodzenia: W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju / Christmas Vacation (1989)

Clark Griswold (Chevy Chase) postanawia zorganizować piękne święta całej rodzinie. Przyłączają się do nich jego rodzice i teściowie. Wydawałoby się, że te święta będą szczególne. I były. Ale z powodu licznych wpadek. Pięknie przyozdobiony dom nie chciał się świecić, pojawił się brat Clarka, choinka była za duża, zabrakło premii z zakładu pracy. To tylko część katastrof, jakie nawiedziły dom bohatera. A to dopiero początek kłopotów...


Filmy na święta bożego narodzenia: Cztery gwiazdki / Four Christmases (2008)

Wszyscy znamy traumę świąt rodzinnych i niejeden co roku marzy, by od niej uciec. Bohaterom "Czterech gwiazdek" zazwyczaj się to udaje, Kate i Brad tworzą bowiem związek idealny. Są młodzi, ładni, dobrze zarabiają, nie mają dzieci i innych zobowiązań kojarzonych z formalnymi relacjami. W święta zamiast na nudne rodzinne nasiadówy latają do ciepłych krajów, wymyśliwszy odpowiednią ściemę mającą usprawiedliwić ich familijną absencję. Nie inaczej miało być w tym roku, ale pech chce, że warunki atmosferyczne uniemożliwiają wylot na wymarzone Fidżi. Dodatkowo na lotnisku łapie ich ekipa telewizyjna, no i jak teraz uciec przed konfrontacją z rodziną, skoro wszyscy już wiedzą, że tym razem nici ze świątecznego szycia ubrań dla sierot w Chinach czy dożywiania biednych w Indiach. Postawiona pod ścianą para zmuszona jest odwiedzić swoją mało kochaną familię, a ponieważ oboje pochodzą z rozwiedzionych rodzin, do odwiedzenia mają aż cztery domy. 

 

Filmy na święta bożego narodzenia: Gremliny rozrabiają/Gremlins (1984)

Billy Peltzer dostaje w prezencie egzotyczne, małe włochate zwierzątko. Istnieją trzy podstawowe zasady opieki nad małym gremlinem: nie wolno go wystawiać na działanie światła, dopuścić do kontaktu z wodą oraz karmić po północy. Chłopiec nieopatrznie łamie wszystkie zasady, co niesie ze sobą nieoczekiwane skutki. Pod wpływem wody sympatyczny gremlin zaczyna się szybko rozmnażać, tyle że jego potomstwo jest krwiożercze i terroryzuje całe miasteczko.

 Filmy na święta bożego narodzenia: Jack Frost (1998)

Jack Frost (Michael Keaton) jest liderem zespołu rockowego Jack Frost Band. Grupa wciąż czeka na swój największy sukces, póki co muszą dużo koncertować. Jack ciągle jest więc w trasie zaniedbując nieco swą piękną żonę (Kelly Preston) i 11-letniego syna Charlie'ego (Joseph Cross). Pewnego dnia spiesząc się na wigilijną kolację Jack ginie w wypadku samochodowym. Charlie i jego matka nie potrafią sobie poradzić z tą stratą. Dokładnie rok później, w przeddzień świąt Bożego Narodzenia, Jack wraca jako... śniegowy bałwan.


Filmy na święta bożego narodzenia: Opowieść wigilijna/A Christmas Carol (2009)

Ebenezer Scrooge nie lubi innych ludzi. Większość życia spędza w prowadzonym przez siebie kantorze. Święta Bożego Narodzenia są dla niego najgorszym czasem w roku. W Wigilię niespodziewanie odwiedza go zjawa dawnego wspólnika, Marleya. Ostrzega go, że jeśli nie zmieni swojego podejścia do ludzi, źle się to dla niego skończy.


Filmy na święta bożego narodzenia: Zły Mikołaj/Bad Santa (2003)

Co roku w okresie Świąt nasz bohater przebiera się w znany wszystkim czerwony strój i podejmuje pracę w którymś z wielkich centrów handlowych. Tam, przy pomocy swojego najlepszego przyjaciela, karzełka Marcusa, w dzień pełni rolę powiernika maluchów, a w nocy planuje skok na pękający w szwach sklepowy sejf. Problem w tym, że ani jedno, ani drugie zajęcie nie bardzo Williego obchodzi. Już dawno stracił chęć do robienia czegokolwiek, a przy życiu trzyma go jedynie morze wypijanego alkoholu. Dzieci przyprawiają go o mdłości, więc nie przypuszcza nawet, że właśnie wśród nich spotka kogoś, kto całkowicie odmieni jego losy...

 


12 wigilijnych potraw. Zobaczcie nasze przepisy

Mamy dla Was m.in. zupy, kompot z suszu czy śląską moczkę. Najlepiej oglądajcie nasz projekt w trybie pełnoekranowym! Zapraszamy do wspólnego gotowania. A jeśli zechcecie podzielić się z nami Waszymi sprawdzonymi przepisami, mogą być teksty, zdjęcia lub wideo, piszcie na kontakt@silesion.pl. Dołożymy je do naszych przepisów i razem przygotujemy te Święta.

 

Aby uruchomić grę "Znajdź elfa", kliknij przycisk „START". Gra automatycznie uruchomi się w trybie pełnoekranowym. Powodzenia!

 

Czytaj więcej