Silesion.PL

serwis informacyjny

Nagranie Wirka w Rudzie Śląskiej z 1988 roku

Ruda Slaska dzielnica Wirek rok 1988

Ruda Slaska dzielnica Wirek rok 1988

Nagrania kamerą VHS z Górnego Śląska z lat 80. i 90. to fascynujące źródło informacji o tym, jak bardzo zmienił się świat w ciągu ostatnich trzech dekad. Wiele z tych zmian można zauważyć po prostu patrząc na samochody, ubrania i budynki, które pojawiają się na nagraniach.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, to zmiana samochodów. W latach 80. i 90. dominowały modele charakterystyczne dla tamtego okresu, takie jak Wartburg, Trabant, Polonez czy Żuk. Te samochody były powszechne na drogach Górnego Śląska, a nagrania VHS pozwalają nam zobaczyć, jak wiele z nich przemijało na naszych oczach. Wraz z upływem czasu, na drogach pojawiały się coraz bardziej nowoczesne modele, takie jak Volkswagen Golf czy Opel Astra, które z czasem zdominowały rynek samochodowy.

Drugą rzeczą, którą można zauważyć na nagraniach, jest zmiana mody. W latach 80. i 90. popularne były dżinsy z prostymi nogawkami, kolorowe swetry i koszule w kratę. Kobiety nosiły spódnice ołówkowe i marynarki, a mężczyźni garnitury z marynarką i spodniami ołówkowymi. Na nagraniach widać, jak ta moda stopniowo ewoluowała, a kolorowe i luźne ubrania zastępowały bardziej stonowane i eleganckie stroje.

Trzecią rzeczą, którą można zauważyć na nagraniach, są zmiany w krajobrazie miejskim. Na nagraniach widać, jak stare budynki przemysłowe, magazyny i fabryki są stopniowo zastępowane nowoczesnymi biurowcami, blokami mieszkalnymi i centrami handlowymi. Zmiany te są szczególnie widoczne w większych miastach, takich jak Katowice, Gliwice czy Zabrze, gdzie wiele zabytkowych budynków zostało zastąpionych nowoczesną architekturą.

Wnioski, jakie można wyciągnąć z nagrania kamerą VHS z Górnego Śląska, są liczne i interesujące. Możemy zobaczyć, jak szybko zmieniają się technologie, mody i krajobrazy miejskie. Możemy też docenić, jak wiele się zmieniło w ciągu ostatnich trzech dekad, i jak bardzo nasza codzienność różni się od tamtego czasu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024