Czytasz: Nadciąga ciepły front. Prognoza pogody 27 i 28 czerwca

Nadciąga ciepły front. Prognoza pogody 27 i 28 czerwca

Podwyższone ciśnienie i wysokie temperatury.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajduje się w obszarze podwyższonego ciśnienia. W ciągu dnia od południa zacznie nasuwać się zatoka niżu znad Wysp Brytyjskich oraz związany z nią ciepły front atmosferyczny. Napływa ciepłe powietrze polarno-morskie, wieczorem za frontem zacznie napływać zwrotnikowa masa powietrza.

Prognoza pogody, wtorek 27 czerwca

We wtorek na południu Polski zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Przewidywana wysokość opadów do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 20 st.C na północnym wschodzie kraju do 23 st.C w centrum i do 27 st.C na południu, w rejonach podgórskich od 23 st.C do 25 st.C. Nad morzem temperatura od 17 st.C do 20 st.C. Wiatr słaby, zmienny, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, północny. W burzach wiatr w porywach do 65 km/h, z kierunków zmieniających się.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami wzrastające do dużego. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalne burze, głównie na południowym zachodzie i w centrum Polski. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 15 mm. Temperatura minimalna od 8 st.C na północnym wschodzie kraju do 14 st.C w centrum i do 20 st.C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, wschodni i południowo-wschodni. W burzach wiatr w porywach do 65 km/h, z kierunków zmieniających się.

PROGNOZA POGODY, ŚRODA 28 CZERWCA

W środę na południowym wschodzie i południu Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm, a na południowym zachodzie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 26 st.C na północy kraju do 33 st.C na południu. Na wybrzeżu temperatura od 24 st.C do 26 st.C, a w rejonach podgórskich około 29 st.C. Wiatr umiarkowany, na południu kraju okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni i południowy. W burzach wiatr w porywach do 90 km/h, z kierunków zmieniających się.

PROGNOZA POGODY, 29 CZERWCA
Podobnie w czwartek. Przez cały dzień doskwierać będą nam burze. Zwłaszcza końcówka dnia może być bardzo niebezpieczna. Przez całe województwo przejdą burze z gradem. Utrzymywać się będzie wysoka temperatura.

PROGNOZA POGODY, 30 CZERWCA
Ostatni dzień czerwca przywita nas chłodnym powietrzem. Temperatura spadnie z 32 do 23 stopni. Mogą pojawić się przelotne opady deszczu, ale w końcu będziemy mogli zapomnieć o burzach. Wiatr umiarkowany.

Czytaj więcej