Czytasz: Nadchodzi złota polska jesień?
Na niebie zagości słońce, a temperatura wzrośnie. Sprawdź pogodę na najbliższe dni

IMGW informuje, że nad Europą dominuje rozległy wyż znad Finlandii i Rosji, jedynie miejscami na zachodzie i południowym zachodzie kontynentu zaznacza się wpływ płytkich niżów. 

PROGNOZA POGODY, WTOREK, 26 WRZEŚNIA

We wtorek będzie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, tylko na południowym zachodzie, głównie na Pogórzu Sudeckim duże i tam możliwy słaby deszcz. Nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m.

Temperatura maksymalna od 17 do 20 st. C, chłodniej w dolinach sudeckich i karpackich od 14 do 16 st. C.

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju miejscami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na zachodzie Polski miejscami duże i tam lokalnie możliwy słaby deszcz. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 6 st. C na północnym wschodzie do 11 st. C na zachodzie, nad morzem miejscami do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

PROGNOZA POGODY, ŚRODA, 27 WRZEŚNIA

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. W górach miejscami zachmurzenie duże z możliwością wystąpienia słabych opadów deszczu. Temperatura maksymalna od 16 do 20 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju miejscami porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

Najbliższe dni również będą ciepłe. Do niedzieli możemy zapomnieć o deszczu i cieszyć się ciepłą jesienią.  

POGODA KATOWICE: http://www.pogodynka.pl/

Czytaj więcej