Czytasz: Nadchodzą pochmurne i deszczowe dni

Nadchodzą pochmurne i deszczowe dni

Poranne deszcze i burze będą nam doskwierać przez najbliższe dni. Czy to koniec lata?

Polska jest częściowo w zasięgu słabnącego wyżu, którego centrum przemieszcza się na północny wschód kraju. Na południowym wschodzie i krańcach wschodnich Polski oddziaływuje jeszcze rozmywający się front atmosferyczny. 

Prognoza pogody NA 17 sierpnia, czwartek

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. We wschodniej połowie kraju przelotne opady deszczu, a w Karpatach i na krańcach południowo-wschodnich Polski także burze. Słabe burze możliwe także na krańcach północno-wschodnich kraju. W burzach wysokość opadu do 15 mm. Wieczorem słabe opady deszczu możliwe na Nizinie Szczecińskiej. Temperatura maksymalna od 23 st.C, 24 st.C na wybrzeżu do 28 st.C, 29 st.C na południowym wschodzie. Wiatr słaby, zmienny, na zachodzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

google.pl

W nocy w północno-zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe od zachodu wzrastające do umiarkowanego i dużego oraz słabe opady deszczu przemieszczające się z zachodu na północny wschód. W południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe, jedynie początkowo na Lubelszczyźnie miejscami zachmurzenie duże i możliwe przelotne opady deszczu, a nad ranem na północnym wschodzie lokalnie możliwe mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze kraju od 16 st.C do 19 st.C, niższa na krańcach północno-wschodnich - od 14 st.C do 16 st.C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, południowy skręcający na południowo-zachodni.

Prognoza pogody 18 sierpień, piątek

W piątek na zachodzie i północy zachmurzenie umiarkowane i duże; po południu miejscami, głównie na zachodzie, przelotne opady deszczu oraz burze. W burzach wysokość opadu do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24 st.C, 25 st.C na wybrzeżu, około 29 st.C w centrum, do 32 st.C na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

google.pl

 

Czytaj więcej