Czytasz: Nadal nie wiadomo, kto zamordował w Parku Kościuszki!

Nadal nie wiadomo, kto zamordował w Parku Kościuszki!

Od morderstwa 62-latki w Parku Kościuszki minął prawie rok. Nadal nie ma przełomu w sprawie.

Badania DNA miały rozwiązać tajemnicę morderstwa z katowickiego Parku Kościuszki. Opinia związana z badaniami wpłynęła do Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Przed rokiem na miejscu pracowały grupa dochodzeniowo-śledcza, biegły lekarz z zakresu medycyny sądowej i prokurator. Ślady biologiczne z materiałem genetycznym porównywano ostatnio z innymi materiałami.

Okazuje się, że nie ma podstaw do przedstawienia zarzutów. Śledztwo cały czas trwa.

Nie ma więc podejrzanego o zbrodnię, choć od morderstwa minął prawie rok. Nie ma też podstaw do tego, by ze zbrodnią łączyć 28-latka zatrzymanego pod koniec listopada zeszłego roku. Mężczyzna, już po tym morderstwie, zaatakował dwie kobiety w Katowicach. Usłyszał zarzuty w związku z tymi atakami i zarządzono obserwację sądowo – psychiatryczną.

Przypomnijmy: w listopadzie ubiegłego roku znaleziono 62-latkę z poderżniętym gardłem. Na podstawie zeznań funkcjonariusze sporządzili rysopis osoby, która może być związana z zabójstwem. Poszukiwany miał być mężczyzna w wieku około 30 lat, szczupły, ciemne włosy, wzrost 170-180 centymetrów, ubrany cały na ciemno, raczej niechlujnie. 62-latka po parku spacerowała z psem. Została zaatakowana. Sprawca podciął jej gardło. Policja zamknęła wtedy część parku, by zebrać materiał do śledztwa.

 

Czytaj więcej