Czytasz: „Nad Betlejem...”
W tym roku widowisko „Nad Betlejem...” zabrzmi 4, 5 i 6 stycznia.

Tradycją już jest, iż co dwa lata Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej na deskach cieszyńskiego Teatru im. A. Mickiewicza pojawia się z widowiskiem jasełkowym. W tym roku widowisko „Nad Betlejem...” zabrzmi 4, 5 i 6 stycznia.

- Można powiedzieć, że widowisko jasełkowe podzielone zostało na dwie części. W pierwszej części pasterze spotykają się na hali beskidzkiej. Towarzyszą temu kolędy i pastorałki związane z naszym regionem i oczywiście tańce. Druga część przenosi nas do Betlejem i Świętej Rodziny. Na scenie prezentuje się dwanaście regionów Polski, w różnych strojach i w różnych odsłonach – wyjaśnia Karolina Małysz-Tulec, dyrektor i opiekun ZPiTZC, dodając – Taki pomysł miała Pani Janina, a my go pielęgnujemy.

W widowisko zaangażowanych zostało blisko 150 osób, między innymi reprezentacyjna grupa taneczna i Chór Jubileuszowy, oraz kapela wzmocniona o dodatkowych 21 muzyków i grupy dziecięce.

– Koncertować będziemy podczas trzech dni 4, 5 i 6 stycznia. Widowisko, które zaplanowano na 4 stycznia będzie miało charakter charytatywny. Jego adresatami są osoby z Domów Pomocy Społeczne i Domów Dziecka – podkreśla dyrektor  ZPiTZC - Bilety wciąż są do nabycia w kasie teatru i w systemie on-line. Serdecznie zapraszamy na widowisko „Nad Betlejem..."

Noworoczny Pokaz Sztucznych Ogni

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Cieszyna i miłych gości na Noworoczny Pokaz Sztucznych Ogni, który rozbłyśnie nad brzegami Olzy 1 stycznia 2018 r.

 
Pieśni Viktora Ullmanna
 
Austriackie Forum Kultury wraz z Towarzystwem Polsko-Austriackim Warszawa-Cieszyna zapraszają na Koncert Jubileuszowy z okazji: 120-lecia urodzin Victora Ullmanna, 30-lecia Towarzystwa Polsko-Austriackiego Oddział w Cieszynie i 100-lecia powstania Republiki Austrii. Pieśni Viktora Ullmanna zabrzmią w wykonaniu Michała  Janickiego (Polska, baryton) oraz pianisty Lecha Napierały (Austria). Koncert odbędzie się 18 stycznia 2018 r. o godz. 17:00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. J. Paderewskiego w Cieszynie na Zamku. Koncert jest współfinansowany przez Miasto Cieszyn i Powiat Cieszyński. Wydarzenie objął honorowym patronatem Konsulat Republiki Austrii w Katowicach.

Czytaj więcej