Czytasz: Naczelny SILESION.PL odwiedził Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka

Naczelny SILESION.PL odwiedził Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka

Kamil Durczok rozmawiał z pacjentami szpitala o swojej karierze, doświadczeniu i zmianach, jakie zachodzą w mediach.

Personel Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka robi wszystko, aby pobyt dzieci w ich placówce był czymś więcej. Walczy ze szpitalną rutyną, organizując dla małych pacjentów m.in. przedstawienia teatralne oraz atrakcyjne lekcje. Z pomocą przychodzą również osoby znane.

W szpitalu właśnie wystartował nowy cykl spotkań, w którym mali pacjenci poznają osoby, które odniosły sukces w działalności zawodowej bądź społecznej. Dziś po południu odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Zawodowcy na Medyków”. 

Serię rozmów z cenionymi osobistościami rozpoczął redaktor naczelny Silesion.pl Kamil Durczok.

Wszystko zaczęło się od... 

Aby spotkanie nie było monologiem, który może zmęczyć podopiecznych szpitala, rozmowę podzielono na kilka części.

Redaktor wyjaśnił, dlaczego Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka jest dla niego tak ważne. Wspomniał o programie prowadzonym swego czasu wspólnie z red. Eweliną Puczek w studiu TVP Katowice. Właśnie wtedy prof. Zbigniew Religa zadeklarował, że centrum medyczne dla dzieci powstanie w naszym województwie.

Kamil Durczok mówił też o początkach swojej pracy dziennikarskiej, studenckich audycjach w Radiu Egida oraz pierwszych wyzwaniach w Polskim Radiu Katowice. 

Podczas spotkania dzieci mogły zadać pytanie, zrobić zdjęcie z dziennikarzem oraz zyskać autograf. Młodzież pytała Kamila Durczoka o pracę w mediach internetowych oraz szczegóły związane z funkcjonowaniem naszego portalu. Najbardziej interesowało ich to, co teraz najchętniej czytają internauci i jak Silesion zyskuje nowych czytelników. 

Pierwsze spotkanie można zaliczyć do udanych. Organizatorzy tłumaczą, że dzięki takim wydarzeniom oswajają szpitalną rzeczywistość. Kolejna rozmowa ze specjalnym gościem powinna odbyć się za miesiąc. Kto odwiedzi dzieci? Dowiemy się wkrótce. 

Czytaj więcej