Czytasz: Na wyżerkę do Bielska!

Na wyżerkę do Bielska!

W ten weekend foodtrucki opanują Bielsko-Białą.

Plac Bolesława Chrobrego zamienił się w Kulinarny Rynek Smaków.  W menu mobilnych restauracji znaleźć można kilkadziesiąt potraw z całego świata. Chociaż pojazdy na drodze rozwijają duże prędkości, jak zapewniają organizatorzy zlotu, serwowane dania na pewno nie są fast foodami.

- To są mobilne punkty gastronomiczne w jakości restauracji. Nie jest to ani fastfood, ani mrożona żywność. Wszystko świeże, przygotowywane na miejscu - mówi Jędrzej Tustanowski.

Fani kuchni amerykańskiej mogą liczyć na duży wybór burgerów. Nie brakuje też amerykańskich hot-dogów. Wielbiciele greckiej uczty, włoskich klimatów i meksykańskiej fiesty też znajdą coś dla siebie. Na dodatek kuchnia azjatycka, frytki belgijskie, francuskie naleśniki i wiele innych smaków świata w jednym miejscu.

- Zlot to nie tylko najlepsze dania, ale także wspaniała atmosfera. Nie zabraknie umilającej czas muzyki i leżaków. Już dzisiaj czas na m.in. brzmienie saksofonu, a w sobotę i niedzielę grać będą katowiccy i bielscy didżeje - dodaje Jędrzej Tustanowski.

Food trucki serwują swoje dania w piątek i sobotę od 12:00 do 22:00, a w niedzielę od 12:00 do 20:00.

Czytaj więcej