Czytasz: Na służbie w maskach antysmogowych

Na służbie w maskach antysmogowych

Raciborscy policjanci zabezpieczeni.

Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach kierując się troską o zdrowie podległych funkcjonariuszy, jak również realizując polecenia Komendy Głównej Policji, zakupiła maski antysmogowe - czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu.

Zakupione półmaski przeciwpyłowe służą do zabezpieczenia układu oddechowego przed wdychaniem uciążliwych pyłów PM 10 i PM 2,5 oraz PM 0,3 związanych ze zjawiskiem smogu. Policjanci mogą  wykorzystywać je (noszenie maski  nie jest obowiązkowe) podczas codziennej służby, nie tylko w warunkach zagrożenia smogiem ale również w przypadku gdy uznają, że zachodzi konieczność tego typu ochrony przed cząstkami pyłu. 

Maska składa się z m.in. wielowarstwowego materiału filtracyjnego i zaworu wydechowego. Przeznaczona jest do wielokrotnego użytku.

Jeżeli w trakcie użytkowania środka ochronnego nastąpi wzrost oporów oddychania – użytkownik zobowiązany jest do wymiany zużytej maski na nową.

Raciborscy policjanci otrzymali i użytkują już kilkadziesiąt masek antysmogowych. W szczególności otrzymają je policjanci pełniący służbę „na ulicy”. 

Dzięki nim mundurowi pełniąc służbę  w czasie kiedy jakość powietrza jest bardzo zła – będą wyposażeni w ochronę dróg oddechowych. Wykorzystanie tego typu środków ochronnych jest szczególnie istotne w ostatnich dniach, gdzie często przekroczone są normy jakości powietrza.

źródło: http://raciborz.slaska.policja.gov.pl 

Czytaj więcej