Czytasz: Na Śląsku zaczęło działać biuro św. Mikołaja

Na Śląsku zaczęło działać biuro św. Mikołaja

Choć do świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, w Mikołowie i Orzeszu św. Mikołaj już szykuje prezenty.

Gdzie swoje biuro ma święty z długą siwą brodą? Doskonale wiedzą mieszkańcy Mikołowa. To właśnie tu, od 16 lat, przy ul. Konstytucji 2 Maja 18 zbierane są prezenty dla najbardziej potrzebujących. W tym roku, drugi raz z rzędu, biuro rozszerzyło swój zasięg. Św. Mikołaj działa także w Orzeszu.

Podziel się. Z darów zrobią paczki

I choć w śląskich biurach św. Mikołaja petentów nie obsługują bajkowe elfy, to, co robią ich pracownicy jest nie mniej ważne. - Zbieramy prezenty dla tych, którzy bez naszej pomocy mogą ich nie dostać. Chętnie przyjmiemy zabawki, dziecięce ubrania, artykuły szkolne, środki czystości, produkty spożywcze i inne rzeczy, które są w bardzo dobrym stanie i mogą posłużyć innym – zachęcają w obu biurach.

CZYTAJ TAKŻE: KATECHETKA DO 6-LATKÓW: "ŚW. MIKOŁAJ NIE ŻYJE"

Pomoc dla powiatu mikołowskiego. Ale nie tylko

Skąd taki pomysł? Inicjatorem akcji, organizowanej nieprzerwanie od 2002 roku i cieszącej się ogromnym powodzeniem, jest Łukasz Osmalak - były mikołowski radny trzech kadencji. Akcja odbywa się zawsze w grudniu, a jej celem jest wsparcie potrzebujących osób z terenu powiatu mikołowskiego. - Kilkukrotnie pomoc zorganizowaną w ramach akcji za pośrednictwem polskich misjonarzy i misjonarek otrzymali również ubodzy z innych krajów – podkreślają w biurze.

Jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 15, w soboty zaś od 10 do 12. - Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą podzielić się darami – mówią pracownicy śląskiego św. Mikołaja.

Czytaj więcej