Czytasz: Na Śląsku ruszy pierwsza akademia Borussi Dortmund poza granicami Niemiec

Na Śląsku ruszy pierwsza akademia Borussi Dortmund poza granicami Niemiec

W sierpniu ruszy piłkarska Akademia Borussii Dortmund im. Łukasza Piszczka w Goczałkowicach–Zdroju.

- Borussia Dortmund to wielki klub i globalna marka, ale jeszcze nigdy nie utworzyła swojej akademii poza granicami Niemiec - przyznaje Łukasz Piszczek. - Goczałkowice to bliskie mi miejsce. Nie tylko dlatego, że stresują mnie mecze LKS-u. Tutaj się wychowałem i tu ukształtował się mój charakter. Poczułem, że chciałbym się jakoś odwdzięczyć - dodaje.

Akademia powstaje na miejscu byłego boiska LKS Goczałkowice-Zdrój. Znajdą się tam dwa pełnowymiarowe boiska hybrydowe, trzecie mniejsze ze sztuczną nawierzchnią oraz budynek klubowy z pełnym zapleczem. Inwestycja warta jest  8 893 954 zł. Cztery miliony da ministerstwo sportu.

- Kiedy przed trzema laty Łukasz z Michałem przyszli do nas z pomysłem Akademii wszyscy wierzyliśmy w ten projekt. Być teraz tutaj i widzieć, że został zrealizowany to naprawdę duża sprawa - mówi dyrektor zarządzający BVB Carsten Cramer.

 Dyrektorem Akademii został Michał Zioło. Od siedmiu lat pracuje w Borussi Dortmund.

- Najważniejszy cel Akademii to wychowanie i kształtowanie młodych osób. Chcemy aby dzieci brały przykład z Łukasza i mogły pójść jego drogą - mówi Michał Zioło.

Czytaj więcej