Czytasz: Na Rynku pojawiły się robaki. Dlaczego?

Na Rynku pojawiły się robaki. Dlaczego?

02:51
Centrum miasta na jeden dzień opanowali studenci. Podczas Jarmarku Wiedzy pokazywali mieszkańcom Katowic jak stworzyć m.in. własny kryształ, poznać budowę dronów, czy doprowadzić do erupcji wulkanu.

Jarmark Wiedzy już po raz trzynasty odbył się w ramach studenckiego Festiwalu Nauki. Studenci na specjalnych straganach chwalili się działalnością swoich kół naukowych oraz smykałką do nauki.

- Chcieli pokazać, że nauka jest fajna. Organizacje studenckie robią naprawdę ciekawe rzeczy - tłumaczy Katarzyna Topolska, przewodnicząca Samorządu Studenckiego UŚ.

Impreza, po raz trzeci zorganizowana na katowickim rynku, cieszyła się sporym zainteresowaniem. Przyszli nie tylko studenci. Do stoisk podchodzili zaciekawieni mieszkańcy Katowic, a także fani wydarzenia z innych miast. Jednym z nich była pani Iwona, która przyjechała z mężem już po raz drugi na Jarmark Wiedzy. Jak przyznaje, najbardziej w zeszłym roku podobały jej się robale.

- Jakbym ich nie widziała, to może bym je zjadła - przyznaje pani Iwona.

Niestety, w tym roku studenci nie przygotowali smażonych świerszczy oraz larw. Za to można było obejrzeć w terrarium owady, chomiki, węże, jeże, a także szkielety spreparowanych skorupiaków. Na odwiedzających czekały również teczki z narzędziami kryminalistów oraz studenci-artyści, którzy tworzyli odbitki graficzne na torbach i koszulkach.

ZOBACZ, JAK BYŁO NA JARMARKU WIEDZY 2017:

FeSTIWAL NAUKI 2017

Przypomnijmy, że Jarmark Wiedzy odbył się w ramach 13. Festiwalu Nauki. Jest to największa w regionie impreza kulturalno-naukowa organizowana przez studentów. W programie festiwalu od wtorku znalazły się otwarte wykłady, koncerty w tramwaju, warsztaty, pokazy filmów i spektakle.

>> CZYTAJ: UNIWERSYTET W CENTRUM HANDLOWYM <<

Festiwal to cykliczna impreza organizowana przez studentów pięciu śląskich uczelni wyższych. Wydarzenie wspierają: Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych oraz Wyższa Szkoła Ochrony Pracy.

W 2016 roku Śląski Studencki Festiwal Nauki został naukowym projektem roku w konkursie ProJuvenes organizowanym przez Parlament Studentów RP.

Czytaj więcej