Czytasz: Na rolki do Rybnika
Na terenie rybnickich „Błoni” w dzielnicy Paruszowiec-Piaski powstaje tor do jazdy na rolkach i wrotkach.

Trasa dla rolkarzy 

Ma nieregularny, owalny kształt i asfaltobetonową nawierzchnię. Czterystumetrowy tor dla miłośników jazdy na rolkach i wrotkach nabiera kształtów. Aktualnie trwają prace nad wyrównaniem powierzchni. Już w przyszłym tygodniu ma zostać położona pierwsza warstwa asfaltu. Cały tor powinien być gotowy w połowie kwietnia. Mieszkańcy Rybnika będą mogli z niego skorzystać w te wakacje. 

Wykonawcą toru jest wybrana w przetargu firma PHU „Gawlik” z Oświęcimia. Trasa dla rolkarzy kosztować będzie około 340 tys. zł.

Budowa toru jest etapem większej inwestycji, która obejmować będzie też wykonanie oświetlenia, chodników, ścieżek i placów manewrowych do trenowania jazdy na rolkach. Na terenie rybnickich "Błoni" ma powstać nowa przestrzeń rekreacyjna. W planach budowa tężni solankowej oraz przepust, który połączy dwie dzielnice: Północ i Paruszowiec-Piaski.

 

 Źródło: Urząd Miasta Rybnik

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
37 minut temu Biedroń górnikom się nie podlizuje. Zapowiada likwidację górnictwa

Robert Biedroń stawia sprawę jasno. Do 2035 roku zlikwiduje wszystkie kopalnie węglowe w Polsce.

News
około 1 godziny temu Metropolia chce powołać Fundusz Noblowski. W budżecie nawet 4 mln zł.

Światowej klasy naukowcy i laureaci nagrody Nobla będą prowadzić zajęcia dla studentów uczelni na terenie metropolii.

News
2 godzin temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
5 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
5 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
6 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.