Czytasz: Na podwójnym gazie i z narkotykami

Na podwójnym gazie i z narkotykami

Policjanci zatrzymali 21-letniego jaworznianina, który kierował fiatem po zażyciu marihuany. To nie koniec kłopotów kierowcy.

W czasie kontroli okazało się, że kierowca nie miał prawa jazdy, gdyż zostało mu ono wcześniej zatrzymane za... jazdę po alkoholu. Jakby tego było mało, mężczyzna posiadał przy sobie narkotyki. 21-latek trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wczoraj późnym wieczoremna ulicy Piekarskiej. Mężczyzna jechał fiatem palio.  W trakcie legitymowania okazało się, iż 21-letni mieszkaniec Jaworzna nie ma przy sobie ani prawa jazdy, ani dokumentów samochodu. Kierowca w czasie rozmowy z policjantami przyznał, że uprawnienia zostały mu zatrzymane za jazdę po pijanemu, a sąd wydał wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W związku z podejrzanym zachowaniem kierowcy, stróże prawa zaczęli przypuszczać, że 21-latek może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Sam mężczyzna przyznał, że wcześniej palił marihuanę, jednak ostatecznie potwierdzi to badanie jego krwi, którą pobrano do badań. W czasie przeszukania stróże prawa znaleźli przy nim kilka gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Na razie 21-latek usłyszał zarzuty kierowania samochodem pomimo sądowego zakazu oraz posiadanie narkotyków. Przedstawienie zarzutu kierowania samochodem po zażyciu niedozwolonego środka, będzie możliwe dopiero po otrzymaniu wyniku z badania krwi mężczyzny. W trakcie przesłuchania jaworznianin przyznał się do winy.

Czytaj więcej