Czytasz: Na Paprocanach powstaje przystań kajakowa

Na Paprocanach powstaje przystań kajakowa

Przystań kajakowa ma być gotowa do końca września tego roku.

W budynku będzie mieściła się sekcja kajakarska Miejskiego Ośrodka Sportów Młodzieżowych, oprócz tego powstaną pomosty, przestrzeń do wodowania oraz trybuny dla kibiców. Całość zaprojektowano tak, aby dach budynku mógł stanowić przedłużenie istniejącej już promenady.

- Jednocześnie prowadzone są prace polegające na wzmocnieniu nabrzeża. Zamontowano m.in. plastikowe ściany tzw. larseny. Tutaj natomiast na postęp prac nie mamy dużego wpływu,  uzależniony jest od pogody - wyjaśnia Katarzyna Kopij z tyskiego magistratu. 

Przystań kajakowa ma być gotowa do końca września tego roku. Koszt inwestycji to prawie 9,6 mln. zł.

Na tym jednak nie koniec inwestycji związanych z zagospodarowaniem wschodniej części nabrzeża. Obecnie trwają procedury administracyjne, które mają na celu uzyskanie pozwolenia na budowę drugiej części kompleksu czyli przystani żeglarskiej.

- Zakończyły się już konsultacje z klubami żeglarskimi, teraz czekamy już tylko na otrzymanie pozwolenia wodno-prawnego, które umożliwi nam złożenie wniosku o pozwolenie na budowę - dodaje Katarzyna Kopij.

Projekt tej części kompleksu zakłada budowę pomieszczeń dla klubów żeglarskich, powierzchni magazynowej oraz przestrzeni szkoleniowej. W ramach zagospodarowania przestrzennego powstać ma budynek techniczny oraz wiata dla łódek. Podobnie jak w przypadku przystani kajakowej, dach obiektu będzie stanowił przedłużenie promenady. 

Fot. UM Tychy