Czytasz: Na osiedlu Podwale w Jaworznie zapadła się ziemia [AKTUALIZACJA]

Na osiedlu Podwale w Jaworznie zapadła się ziemia [AKTUALIZACJA]

Mieszkańcy bez prądu i ciepła.

AKTUALIZACJA 14:20


Katarzyna Martyka, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik z Jaworzna poinformowała, że mieszkańcy pozostawali wczoraj bez prądu i ciepła jedynie przez cztery godziny. Jak się okazało, wyrwa jest efektem wyrobisk pogórniczych, związanych z niską eksploatacją chodników.

Robotnicy, zabezpieczając wczorajszą wyrwę, doszli do twardego gruntu, dzięki czemu w nowym roku będzie możliwe przeprowadzenie dokładnych badań geofizycznych.

Wcześniej pisaliśmy

Wczoraj w Jaworznie przy ulicy S.F. Mazur pomiędzy blokami zapadła się ziemia. Z powodu awarii rurociągu dostępu do ciepła nie mieli mieszkańcy sześciu tutejszych bloków. Mieszkańcy mieli też problem z dostawą prądu.

Powód to szkody górnicze?

Wyrwa, która powstała na skarpie pomiędzy blokami, miała około cztery metry. Mieszkańcy pamiętają, że w tym samym miejscu również w latach 70. zapadła się tu ziemia, wówczas powodem były szkody górnicze.

I tym razem istnieje prawdopodobieństwo, że wyrwa jest wynikiem wcześniejszej działalności wydobywczej, ale ziemia mogła się też zapaść na skutek wypłukania ziemi spod rurociągów ciepłowniczych.

Spółdzielnia milczy 


Wczoraj straż pożarna wycinała tu znajdujące się w pobliżu drzewa, aby koparką odkryć górną warstwę ziemi. To miało pozwolić na ustalenie przyczyn powstania zapadliska.


W spółdzielni mieszkaniowej Górnik nie udzielono nam na razie informacji, dlaczego ziemia się zapadła, wciąż też nie wiadomo, ilu mieszkańców osiedla Podwale pozostaje bez ciepła i prądu.

Zdjęcia: www.jaw.pl

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News, Polityka
2 godzin temu Biedroń górnikom się nie podlizuje. Zapowiada likwidację górnictwa

Robert Biedroń stawia sprawę jasno. Do 2035 roku zlikwiduje wszystkie kopalnie węglowe w Polsce.

News
2 godzin temu Metropolia chce powołać Fundusz Noblowski. W budżecie nawet 4 mln zł.

Światowej klasy naukowcy i laureaci nagrody Nobla będą prowadzić zajęcia dla studentów uczelni na terenie metropolii.

News
3 godzin temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
7 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
7 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
7 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.