Czytasz: Na noc muzeów pociągiem

Na noc muzeów pociągiem

To będzie dodatkowa nocna zmiana Kolei Śląskich. Po raz pierwszy w swojej historii przewoźnik ułatwi dotarcie do instytucji kultury w Noc Muzeów.

KOLEJE ŚLĄSKIE W NOC MUZEÓW

12 dodatkowych pociągów. Na ich trasach znajdzie się 40 miejscowości i w sumie 77 stacji.

W NOCY Z 20 NA 21 MAJA POCIĄGI POJADĄ MIĘDZY GODZINĄ 23:41 A 3:10. 

Dodatkowe pociagi pojadą m.in. do: Częstochowy, Myszkowa, Zawiercia, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Sosnowca, Katowic, Chorzowa, Świętochłowic, Rudy Śląskiej, Zabrza, Gliwic, Tychów, Pszczyny, Czechowic-Dziedzic, Bielska-Białej, Bytomia, Tarnowskich Gór, Lublińca, Mikołowa, Orzesza, Rybnika. Mieszkańcy będą mogli dotrzeć do wielu instytucji kulturalnych i skorzystać z ich wyjątkowej oferty.


- Noc Muzeów to niewątpliwie wydarzenie, które znakomicie promuje muzea, galerie i instytucje kultury w naszym regionie. Propozycja Kolei Śląskich z pewnością ułatwi wszystkim zainteresowanym dotarcie do wybranych przez siebie miejsc, a jednocześnie stanie się zachętą do skorzystania z usług kolei w przyszłości – mówi Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

 

Połączenia zostały tak zaplanowane, aby możliwe było przede wszystkim dogodne dotarcie z różnych części województwa do Katowic, m.in. do Muzeum Śląskiego.

- W miarę możliwości staraliśmy się również zapewnić możliwość dojazdu do innych miast oraz powrotu pociągiem do domu – dodaje Michał Wawrzaszek,rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.

 


W specjalnych pociągach na Noc Muzeów będzie obowiązywać taka sama taryfa jak w naszych pociągach rozkładowych. Honorowane będą też wszystkie bilety okresowe. Aby ułatwić zakup biletów jedna kasa w Katowicach od strony Placu Szewczyka będzie czynna całą noc.

 

 

Czytaj więcej