Czytasz: Na nartach w mieście przez cały rok

Na nartach w mieście przez cały rok

Osiem razy szybciej, niż na tradycyjnym stoku, nauczysz się tam jeździć na nartach.
skimark

Na terenie Freestyle Parku powstało Całoroczne Centrum Narciarskie Skimark. To pierwszy taki ośrodek w Polsce. Sztuczne stoki, czyli specjalne bieżnie, są tak przystosowane, że mogą z nich korzystać dzieci, początkujący, jak i ci bardziej zaawansowani fani jazdy na nartach. Uroczyste otwarcie centrum nastąpi  wieczorem 12 maja w piątek, a od poniedziałku (15 maja) bieżnie będą już dostępne dla wszystkich.

Na czym to wszystko polega?

- Nasze stoki to systemy automatycznych bieżni, które umożliwiają jednoczesną naukę lub trening dla czterech osób. Możemy w pełni regulować prędkość jazdy (od 1 do 40 km/h), czyli przesuwu powierzchni jezdnej oraz nachylenie stoku (od 9 do 22 stopni) – stosownie do naszych umiejętności lub poziomu treningu – mówi Marek Razowski z firmy Skimark.

Dodaje, że na urządzeniach trenują między innymi członkowie szwajcarskiej kadry alpejczyków.

- Znaczenie ma także powierzchnia, po której jeździmy. Opatentowana technologia pozwala w pełni korzystać z technik narciarskich i snowboardowych, do niedawna możliwych jedynie na śniegu.

Po niewielkim zroszeniu wodą możemy „wycinać” skręty, w pełni korzystając z krawędzi i taliowania nart, co doskonale widać na innych filmach w zakładce – wyjaśnia Marek Razowski.

Centrum Freestyle Park oferuje jeszcze zabawę na trampolinach, skoczniach, skateparku, zajęcia dla dzieci, zajęcia z fitnessu i na siłowni, fizjoterapię, a nawet... możliwość skorzystania z gabinetu kosmetycznego czy zorganizowanie urodzinowej imprezy dla dziecka.

Czytaj więcej